(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės tarybai bus teikiamas siūlymas sumažinti vietinės rinkliavos dydį už leidimo įvažiuoti mechaninėmis transporto priemonėmis į valstybės saugomas teritorijas. Taip siekiama atgaivinti pagrindinę miesto pėsčiųjų gatvę ir kitas valstybės saugomas teritorijas.

Siūloma sumažinti šias kainas: už mėnesinį leidimą įvažiuoti M1 arba N1 klasės automobiliu – 100 Lt (buvo 200 Lt) ir už vienkartinį leidimą įvažiuoti N2 klasės (krovininis automobilis, kurio bendroji masė didesnė kaip 3,5 t, bet ne didesnė kaip 12 t) arba N3 klasės (krovininis automobilis, kurio bendroji masė didesnė kaip 12 t) automobiliu – 50 Lt (buvo 100 Lt). Taip pat siūloma papildyti 11 punktą: už metinį leidimą įvažiuoti M1 arba N1 klasės automobiliu – 800 Lt.

Sprendimas apima valstybės saugomas teritorijas: Laisvės al. (nuo Nepriklausomybės a. iki Vilniaus g.), Vilniaus g., S. Daukanto g., L. Nepriklausomybės a. ir Vienybės a.

2009 m. už leidimus įvažiuoti mechaninėmis transporto priemonėmis į valstybės saugomas teritorijas buvo surinkta 41,4 tūkst. Lt. Sumažinus rinkliavos dydžius, tikimasi atgaivinti Kauno miesto centrą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: