(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Penkioliktą kartą Kaliningrade vyko tradicinis G.Taropino vardo tarptautinis laisvųjų imtynių jaunių turnyras. Varžybose geriausiai sekėsi Tomui Baracevičiui (Vilkaviškis) ir Davidui Oganesjanui (Kaunas) – atletas tapo turnyro nugalėtojais. T.Baracevičius iškovojo aukso medalį  svorio kategorijoje iki 50 kilogramų, o D.Oganesjanas triumfavo svoryje iki 120 kilogramų.

„Varžybos vyko pagal seną sistemą iki dviejų pralaimėjimų, todėl Tomui teko „atlaikyti“ penkias kovas. Rusus iš Kaliningrado ir Maskvos Tomas nugalėjo po trijų kėlinukų įtemptos kovos. Finale vilkaviškietis susikovė su dar vienu pajėgiu rusu iš Syktyvkaro Ilja Širinovu. Pirmąjį kelinį tik po pratęsimo laimėjo Tomas. Antrasis klostėsi pagal tą patį scenarijų – pagrindinis laikas baigėsi be taškų. Tačiau Tomas nepasinaudojo palankia situacija, prarado taškus ir rezultatas tapo 1:1. Trečiajame kėlinyje rusui pavyko laimėti tašką ir situacija atrodė grėsminga, tačiau iki finalinės sirenos likus 3 sekundėms, Tomas parteryje pagavo varžovo alkūnes ir, efektingai prasukęs rusą, pelnė du taškus, kurie garantavo pirmąją vietą“, – apie savo auklėtinio kovas pasakojo treneris Jonas Jurkynas.

Tris medalius iškovojo Klaipėdos atletai. Svorio kategorijoje iki 42 kilogramų antrąją vietą laimėjo Emilis Rekašius. Svorio kategorijoje trečiąsias vietas užėmė Kirilas Drobatas (35 kg) ir Paulius Zaicevas (69 kg).

Svorio kategorijoje iki 46 kg pagirtinai kovojo kaunietis Karolis Buslys. Karolis turėjo realią galimybę tapti nugalėtoju, tačiau lemiamu momentu „pražiopsojo“ teisėjo švilpuką, atidavė tašką ir turėjo tenkintis trečiąja vieta.

Pagirtinai grūmėsi vilkaviškietis Deividas Pečiulis (30 kg). Tik varžybų patirties stoka Deividui sutrukdė iškovoti medalį, tačiau šis jaunas imtynininkas demonstravo tvirtą charakterį, ryžtą ir iškovojo ketvirtą vietą.

Turnyre dalyvavo per 150 sportininkų. Lietuvai atstovavo Klaipėdos, Raseinių, Kauno ir Vilkaviškio imtynininkai.