(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia Lietuvos valstybinių Kazimiero Būgos stipendijų konkursą. Šios stipendijos kasmet teikiamos užsieniečiams, užsienio šalių aukštosiose mokyklose studijuojantiems lietuvių kalbą.

Užsienio šalių aukštųjų mokyklų lituanistikos ir baltistikos centrai iki rugpjūčio 31 d. kviečiami atrinkti po vieną kandidatą iš savo studentų ir pateikti jo kandidatūrą Švietimo ir mokslo ministerijai.

Stipendija konkurso būdu skiriama vienerių akademinių metų laikotarpiui – 2011-2012 mokslo metams. Stipendijos dydis šiuo metu yra 1040 litų per mėnesį (8 BSI).

Kazimiero Būgos stipendijos skiriamos siekiant skatinti domėjimąsi lietuvių kalba ir literatūra užsienyje ir remti lietuvių kalbą užsienio šalių aukštosiose mokyklose studijuojančius studentus.

K. Būgos stipendijas gauna 4 studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijos, Lenkijos ir Suomijos universitetuose.

Apie 10 užsienyje veikiančių lituanistikos centrų šiuo metu vykdo savarankiškas lituanistikos ar baltistikos studijų programas. Pasaulyje, daugiausia Europoje, iš viso veikia apie 40 įvairaus dydžio lituanistikos centrų, kuriuose tiriama ar dėstoma lietuvių ar baltų kalbos ir kultūra.

Iškilaus kalbininko Kazimiero Būgos vardu pavadintą stipendiją lietuvių kalbą studijuojantiems užsieniečiams Lietuvos Respublikos Vyriausybė įsteigė 2007 metais.

Išsamią informaciją apie stipendijų konkursą galima rasti ministerijos tinklalapyje: http://www.smm.lt/konkursai/kiti.htm

LR Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: