(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kaip buvo pranešta anksčiau, į Lietuvą atvyksta legendinis Formulės 1 (toliau – F1) pilotas Davidas Coulthartas. „Red Bull Speed Avenue“ pasirodymo metu rugsėjo 1 d. Vilniuje, Konstitucijos prospekte jis demonstruos bolido greitį ir jėgą.

Tai pirmas kartas Lietuvoje, kai viena iš pagrindinių sostinės gatvių lėks „Red Bull Racing“ bolidas, demonstruodamas savo jėgą ir įspūdingus valdymo triukus. Tokie renginiai sutraukia daugiatūkstantines minias, nes abejingų garsui, greičiui ir svylančių padangų kvapui nebūna. Pastaraisiais metais tokie renginiai vyko išskirtinai tik trijuose miestuose: Belfaste (Šiaurės Airija), Kolumbijos sostinėje – Bogotoje ir Peru sostinėje – Limoje, kur lenktynių dievaičio valdomos „Red Bull Racing“ bolido pasirodymą stebėjo daugiau nei 100 000 žiūrovų. Dabar atėjo Vilniaus eilė! „Red Bull Racing“ bolidas pasiekia 100 km per valandą greitį vos per 2 sekundes ir su savo 750 arklio jėgų varikliu išvysto maksimalų 320 kilometrų per valandą greitį.

Škotas Davidas Coulthardas – vienas iš labiausiai patyrusių F1 pilotų. Per savo 1993 – 2008 m.m. karjerą jis dalyvavo 247 lenktynėse, kur 13 kartų pelnė nugalėtojo vardą, o 2001-ųjų metų Pasaulio F1 čempionate buvo antras. Iš viso ant pakylos žengta 62 kartus – tai fantastiniai pasiekimai! Nuo 2005 metų Davidas Coulthardas – „Red Bull Racing“ komandos narys, kur lenktyniavo iki 2008-ųjų sezono pabaigos. Nusprendęs baigti sportinę karjerą, Davidas Coulthardas liko „Red Bull Racing“ komandos ambasadoriumi. Be to, jis komentuoja F1 varžybų transliacijas per BBC kanalą. Visuomeninėje veikloje Davidas Coulthardas siekia padėti kenčiantiems nuo paralyžiaus dėl nugaros smegenų traumų – jis yra ne pelno siekiančios organizacijos „Sparnai Gyvenimui“ (“Wings for Life”) ambasadorius. Ši organizacija remia klinikinius mokslinius tyrimus visame pasaulyje tokių pacientų gydymo srityje.

Įvyksiančio nemokamo reginio pavydėtų bet kuris F1 pasaulio aistruolis. Visi supranta, kad toks šansas išvysti trasos dievaitį ugniniu kamuoliu skriejantį mūsų miesto gatve – vienintelis

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: