© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rusijai uždraudus nuo rugpjūčio 1-osios Lenkijai importuoti vaisius ir daržoves, lenkų užaugintos gėrybės plūstelės į Lietuvos parduotuves ir turgavietes, kris paklausa ir kainos, penktadienį rašo “Lietuvos rytas”.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos vadovė Zofija Cironkienė prognozuoja, kad lenkiškų daržovių ir vaisių turėtų padaugėti turgavietėse, daugiau lenkiškos produkcijos į Lietuvą pateks ir per viešuosius pirkimus: į ligonines, mokyklas, senelių namus.

“Jei lyginsime su praėjusiais metais, kai Lietuvoje ir Lenkijoje išaugintų kopūstų, morkų ar bulvių kaina buvo didelė, kainų skirtumas gali būti ir perpus mažesnis. Bet jei palyginsime su vidutine pastarųjų penkerių metų kaina, šiais metais lietuviška produkcija galbūt bus pigesnė vidutiniškai 20 proc”, – dienraščiui teigė ji.

Bendrovės “Kietaviškių gausa”, Lietuvoje auginančios agurkus, pomidorus ir salotas, vadovas Mindaugas Pupienis kol aks nesiima prognozuoti, kokią įtaką Lietuvai turės Rusijos draudimas lenkams importuoti vaisius ir daržoves, tačiau spėja, kad Lietuvos vaisių ir daržovių augintojai tai gali pajusti kitą sezoną.

“Tada visi pamatys, ar tikrai Lenkijos kelias į Rusiją uždarytas 100 proc., ar yra galimybių apeinant tam tikrus draudimus galbūt netiesiogiai, bet reeksportuojant tą pačią produkciją patiekti Rusijai. Lenkai gali eksportuoti į Baltarusiją, o ten esančios įmonės galbūt perveš į tą pačią Rusiją”, – svarstė verslininkas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: