D.Česnauskis V.Januškos/LFF.lt nuotr.

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinės trenerių prieš rungtynes su Bosnija ir Hercegovina laukia galvosūkis. Pirmadienį komanda atsisveikino su dar vienu krašto saugu – namo išvyko traumuotas Deividas Česnauskis.

Retina traumos ir ligos

Dėl rungtynėse Lichtenšteine antrų geltonų kortelių dvikovą su bosniais turės praleisti saugai Saulius Mikoliūnas ir Edgaras Česnauskis.

Pirmadienį su komanda atsisveikino ir pastarojo brolis Deividas Česnauskis. Rinktinės senbuviui po susitikimo Vaduce  paūmėjo kojos skausmai, todėl futbolininkas išleistas gydytis namo.

„Tai dideli nuostoliai Lietuvos rinktinei, nes praradome žaidėjus kurie gali pakeisti rungtynių eigą“, – pripažino komandos senbuvis Marius Stankevičius.

Saugų gretas taip pat susilpnino ligos. Saugui Karoliui Chvedukui pakilo temperatūra, tad futbolininkas nevyko į treniruotę rungtynių išvakarėse ir dvikovai su bosniais nebus pasiruošęs šimtu procentų. Sunegalavęs buvo ir gynėjas Vytautas Andriuškevičius.

Susidomėjimas – didžiulis

Rinktinė į Bosniją ir Hercegoviną atvyko sekmadienio vakare. Po skrydžio iš Memingeno oro uosto (Bavarijos regione, Vokietijoje) į sostinę Sarajevą komanda autobusu pasiekė ketvirtąjį pagal dydį miestą Zenicą, kur vyks rungtynės.

Zenicoje lietuviai iš karto pamatyti koks čia susidomėjimas futbolu. Atvykusią rinktinę iš karto prie viešbučio pasitiko keli fotografai.

Žiniasklaidos atstovų buvo ir kitą dieną spaudos konferencijoje. Vienas dienraščių „Oslobodenje“ pirmąjį puslapį skyrė būtent Bosnijos ir Hercegovinos futbolo rinktinės aktualijoms.

Dar prieš atvykdama Lietuvos rinktinė žinojo, jog teks žaisti pilname stadione.  Bilietai į rungtynes išparduoti dar praėjusią savaitę.

Karų padariniai jaučiami ir futbole

Nors aplinka svečioje šalyje lietuviams nepaliko gero įspūdžio, vyresni rinktinės administracijos nariai prisimena, jog  per pirmąjį Lietuvos futbolininkų vizitą Bosnijoje ir Hercegovinoje 1999 metais vaizdas buvo žymiai liūdnesnis. Po 1992-1996 metų šalį nusiaubusio karo dar buvo nemažai griuvėsių, ypač sostinėje Sarajeve, kuris nukentėjo daugiausiai.

Rimtesni nesutarimai tarp tautų tarsi jau praeityje, tačiau šiol šalis praktiškai padalinta į du autonominius vienetus (neskaitant nedidelio Brčko regiono) – Bosnijos ir Hercegovinos federaciją bei Serbų respubliką, kuri sudaro beveik pusę valstybės.

Panašus susiskaldymas ir futbole, kur serbų dalis turi savo futbolo federaciją. Iki 2002 m. ji netgi organizavo nepriklausomą futbolo čempionatą, bet vėliau sutiko prisijungti prie bendros sistemos.

Tik pernai Bosnijos ir Hercegovinos futbolo federacija po FIFA suspendavimo paskyrė vieną prezidentą vietoje iki tol buvusių trijų, kurie atstovavo skirtingas šalies etnines grupes – bosnius, serbus ir kroatus.

Su Bosnijos ir Hercegovinos dalies pasididžiavimu – nacionaline futbolo rinktine – Lietuvos futbolininkai susitiks antradienį, nuo 21 valandos Lietuvos laiku.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: