Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę aplankė prezidentė
(c) Krepsiniosirdis.lt archyvo nuotr.

Į pajūrį persikėlusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sulaukė ypatingo svečio. Pirmadienį (liepos 25 d.) Klaipėdos LCC salėje pajėgiausius šalies krepšininkus aplankė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šalies vadovė prieš treniruotę pasisveikino su krepšininkais ir pasikalbėjo su jais apie laukiantį atsakingą čempionatą.

Po trumpos kalbos Prezidentė kartu su kitais krepšininkais salės viduryje sudėjo rankas ir sušuko „Mes už Lietuvą“.

„Atvykau palaikyti komandą, visus vyrus, – stebėjusi Lietuvos rinktinės treniruotę, sakė Grybauskaitė. – Tai yra treniruočių ir kovos pradžia. Labai svarbu, ar jie taps komanda, ar kiekvienas mintimis ir širdimis supras vienas kitą. Čia nebeturi būti žvaigždžių, visi turi būti draugai ir tik tokia komanda gali laimėti.“

Prezidentė treniruotėje užtruko beveik dvigubai ilgiau nei planavo. Sportuojančius krepšininkus ji ketino stebėti 15 minučių, tačiau su vyriausiuoju treneriu Kęstučiu Kemzūra visą laiką bendravusi Grybauskaitė treniruotėje praleido 25 minutes.

„Su treneriu aptarėme pasiruošimo niuansus – ir fizinius, ir techninius. Taip pat kalbėjome apie psichologinę atmosferą, kuri be galo svarbi, nes čia turi kartu žaisti kiekvienas charakteris. Būtent trenerio darbas yra viską suderinti, kad komanda linguotų vienu ritmu, – sakė Grybauskaitė.

– Kai suvažiuoja žaidėjai iš viso pasaulio, visų komandų problema yra susižaisti. Girdėti, jausti, suprasti, matyti vienas kitą net užkapakaline galvos dalimi. O lietuviai visada buvo kovingi. Norėčiau palinkėti, kad Lietuvos krepšininkai dar kartą pademonstruotų, kad Lietuva yra kovinga valstybė, sugeba už save kovoti.“

Su Palangoje apsistojusia rinktine šiuo metu sportuoja 17 krepšininkų. Tarp jų yra ir Šarūnas Jasikevičius, praleidęs pirmąją treniruočių stovyklą Druskininkuose.

Jonas Miklovas
BasketNews.lt informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: