Dr. Audrius Šimaitis (g. 1965) – kardiologas, medicinos praktikas ir teoretikas, dirbęs Lietuvoje, Australijoje, J. Karalystėje, rašęs disertaciją ankstyvos aterosklerozės tema bei daug įvairių straipsnių, iniciatyvų, pranešimų apie sveikatos apsaugą. Karjerą užsienyje ne dėl pinigų, bet dėl gimtojoje šalyje kilusių trukdžių tobulėti kaip medikui ir asmenybei pasirinkęs kardiologas, kuriam laikui grįžęs į Lietuvą, siūlo ilgametės patirties ir apmąstymų rezultatą – naują Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos projektą, turėsiantį iš esmės pakeisti esamą prastą sveikatos apsaugos padėtį.

Visos A. Šimaičio kūrybinės ir tarpdisciplininės veiklos išraiška – „Vertybėmis pagrįsta reforma“. „Būsimos reformos sėkmė neįsivaizduojama nepakeitus gydytojo darbo sąlygų. Todėl reikėtų atsisakyti sovietinio relikto etato ir sukurti naują gydytojo kontraktą, kuriame atsispindėtų visos šiuolaikinės gydytojo darbo ypatybės. Šiuolaikinio gero gydytojo sąvoka teigia, kad geras tas gydytojas, kuris yra ne tik puikus klinikinis ekspertas, bet taip pat aktyviai dalyvauja vystant paslaugas bei valdant sveikatos apsaugą.“

Reformos koncepcijoje siūloma Lietuvos medicininį žemėlapį padalyti į tris dalis, įkuriant tris podiplominio gydytojo rengimo zonas: Rytų, Vidurio ir Vakarų Lietuvos. Kiekviename iš regionų būtų įkurta ligoninių asociacija, kurioje lemiamą žodį turėtų specialistai. Regionams būtų užtikrintas vienodas finansavimas.

Privalumai:
o Užtikrintas prieinamumas prie aukšto lygio paslaugų;
o Mažėtų skirtumai tarp miestų ir regionų gydytojų darbo sąlygų;
o Iš gydytojų darbo būtų išbrauktas biurokratinės funkcijos, taip didėtų produktyvumas ir ligonių aptarnavimo kokybė;
o Įvyktų natūrali universiteto ligoninių reforma;
o Jaunieji gydytojai liktų Lietuvoje, gavę pakankamai vietos saviraiškai ir tobulėjimui.

Luni pakaitoje viešėsiantis dr. Audrius Šimaitis įrodys, kad tai nėra dar vienas populistinis triukas, siekiant asmeninės naudos ar valdžios. Tai bus nuoširdus pokalbis su visais tais, kuriem jau yra tekę ir kam dar teks susidurti su korumpuota Lietuvos sveikatos apsaugos sistema, su nerašytomis taisyklėmis, „dovanėlėmis“ ir atmestinu požiūriu į darbą tos profesijos žmonių, nuo kurių priklauso ne tik visuomenės sveikata ir gerovė, bet apskritai – noras gyventi.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: