(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Statistikos departamentas prognozuoja, kad pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota infliacija 2010 m. gegužės mėn., palyginti su 2010 m. balandžio mėn., sudarys 0,1 procento.

Metinė infliacija gegužės mėn., tikėtina, sudarys 0,4, o vidutinė metinė – 1,1 procento.

Gegužės mėn. prognozuojamai infliacijai įtakos turės kylančios kuro kainos transporto prekių grupėje bei socialinės apsaugos kainos įvairių prekių ir paslaugų prekių grupėje. Bendrą kainų augimą pristabdys mažėjančios farmacijos gaminių kainos sveikatos priežiūros prekių grupėje ir pingantys namų ir sodo įrankiai bei įrenginiai. Kitų vartojimo ir prekių paslaugų kainų kitimas, tikėtina, bus nežymus ir turės mažai įtakos SVKI dinamikai.

Nuo 2009 m. stebimas maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų grupės kainų mažėjimas paskutinius mėnesius kiek sulėtėjo. Nuo 2010 m. transporto prekių ir paslaugų grupės indekso pokyčiai, daugiausia priklausantys nuo degalų kainų kitimo, yra artimi visų vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčiams. Nuolatos didėjusios alkoholinių gėrimų ir tabako grupės prekių kainos stabilizavosi.
Infliacijos prognozei naudojami nauji, palyginti su 2009 m., šiek tiek pasikeitę, 2010 m. svoriai. Didžiausią svorį vartotojų išlaidų krepšelyje (laikant, kad visos prekės ir paslaugos sudaro 1000,00 promilių) sudaro šios prekių ir paslaugų grupės: maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai (250,4); būstas, vanduo, elektra, dujos ir kitas kuras (116,6); transportas (115,1); alkoholiniai gėrimai ir tabakas (86,3).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: