(c) Donato Zaščiurinsko nuotr.

Gegužės 30-ąją visą dieną biliardo klube „Entry“ šurmuliavo gausus būrys merginų, kurios nusprendė savo jėgas išbandyti tik joms skirtame renginyje „M8 Taurė 2010“. Organizatorių nuostabai, pirmą kartą biliardo turnyre dalyvavo tiek daug dalyvių – net 43.

„Nors šis turnyras organizuojamas tik antrą kartą, tačiau sunku žodžiais pasakyti, kaip džiaugiamės, kad pasiektas rekordas. Nė viename moterų biliardo turnyre, čempionate nebuvo tokio gausaus dalyvių skaičiaus. Žaidėjos atvyko ir iš Šiaulių, Vilniaus, nors daugiausiai buvo kauniečių“, – sakė Lietuvos moterų biliardo lygos prezidentė Jovita Juotpalytė.

„M8 Taurė 2010“ – tai pulo varžybos, skirtos visoms Lietuvos moterims, besidominčioms biliardu. Varžybų metu bus žaidžiama aštuoniukė (Pool-8). Turnyras visoms dalyvėms buvo nemokamas.

Anot renginio organizatorių, „M8 Taurė“ kiekvienai dalyvei turėjo būti ne tik turnyras, bet tiesiog šventė, kurios metu galėjo vaišintis šampanu, vaisiais, ragauti saldaus torto, sudalyvauti organizuojamuose konkursuose, loterijoje laimėti rėmėjų prizų.

Merginos, kurios neturėjo savo asmeninės biliardo lazdos, turėjo galimybę sudalyvauti viename konkurse bei laimėti lazdą., kurią įsteigė biliardo reikmenimis prekiaujanti įmonė „Biljuva“. Geriausiai šiame konkurse pasirodė Eglė Ševelinskaitė. Mini biliardo konkursuose nenugalima buvo Urtė Uchotskytė.

Visos merginos stengėsi patekti į stipriausiųjų 16-tuką, deja, ne visoms pasisekė. Tarp 16 geriausių net trys žaidėjos buvo naujokės, kurioms tai buvo pirmasis biliardo turnyras. Tai Rūta Arlauskaitė, Laura Slušinskaitė ir Asta Maželė. Likusias 16-tuko vietas užėmė šios žaidėjos: Alberta Šimkevičiūtė, Greta Krivickaitė, Jovita Juotpalytė, Gintarė Aleknaitė, Vilija Žukaitytė, Eglė Daunoraitė, Indrė Jurelytė, Neringa Rimšelienė, Danguolė Šimkevičiūtė, Urtė Uchotskytė, Eglė Ševelinskaitė, Agnė Jarušauskaitė ir Simona Milišauskaitė.

Į ketvirtfinalį pateko pačios stipriausios žaidėjos. Netgi dvi ketvirtfinalio kovos vyko iki kontrolinės partijos. Simona įveikė Agnę rezultatu 4:3, Neringa tokiu pačiu rezultatu įveikė Urtę. Lengvą pergalę ketvirtfinalį pasiekė reitingo lyderė Alberta, įveikusi savo priešininkę Gretą, rezultatu 4:0.

Pusfinalio kovose susitiko Alberta su Gintare bei Neringa su Simona. Abi kovos būtų labai įtemptos. Tik kontrolinėse partijose pergales šventė Neringa ir Alberta.

Nė vieno pralaimėjimo per visą turnyrą nepatyrusios žaidėjos susitiko lemiamoje kovoje, finale, išsiaiškinti, kuri taps „M8 Taurė 2010“ nugalėtoja. Finalo pradžia buvo sėkmingesnė Albertai, kuri įsiveržė priekį rezultatu 2:0. Tačiau Neringa susikaupė ir išlygino rezultatą. Alberta pelnė dar vieną pergalę ir rezultatas jau buvo jos naudai 3:2.

Šeštoje kovoje Neringa nesėkmingai atsivedė baltą kamuoliuką, todėl teko mušti be galo sudėtingą smūgį. Įkritusį juodą kamuoliuką visi žiūrovai palaikė gausiais plojimais. Abiems žaidėjoms teko žaisti lemiamą, kontrolinę partiją, nes rezultatas buvo lygus 3:3.

Sėkmingiau paskutinę partiją pradėjo Alberta, deja, jai nepavyko įmušti paskutinio juodo kamuoliuko, o jos varžovė pasinaudojo jai suteikta galimybe ir laimėjo lemiamą tašką bei šventė pergalę, rezultatu 4:3.

Pirmos vietos laimėtojai buvo įteikta išskirtinė taurė, kurią padovanojo renginio rėmėjas „Aveiras“. Taip pat laimėtojai buvo įteiktas naujas mobilusis telefonas, profesionalus fotografas Donatas Zaščiurinskas padovanojo asmeninę fotosesiją.

Antrąją vietą iškovojusi Alberta turės galimybe paskraidyti parasparniu. Šią dovaną įteikė motorizuotų parasparnių sporto klubas „Penktasis vandenynas“

Merginas leidykla „Obuolys” pradžiugino įdomiomis knygomis, specialiai turnyrui rankų darbo papuošalus dalyvėms padovanojo Lina Rapkevičiūtė ir Indrė Jurkevičiūtė. Kvapniąsias žvakes dovanojo UAB „Baltijos kvapai“, „Biljuva“ įvairių smulkmenų, susijusių su biliardu.

Lietuvos moterų biliardo lygos partneris, renginio rėmėjas reklamos agentūra „Aveiras“ įsteigė nominaciją „Metų atradimas“. Išskirtinė rėmėjo dovana atiteko geriausiai pasirodžiusiai naujokei Laurai Slušinskaitei.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: