(c) LFF.lt archyvo nuotr.

UEFA Lietuvos futbolo federacijai patikėjo šį rudenį Lietuvoje surengti vaikinų U-19 ir U-17 atrankos etapo varžybas, o taip pat merginų U-19 mini-turnyrą. Pastarosios varžybos startuos pirmosios.

Lietuvos moterų futbolo asociacijos generalinio sekretoriaus Vytauto Tutlio teigimu, komandai keliamas tikslas pasirodyti geriau nei pernai ir užimti antrąją vietą grupėje: „Abi varžovės tikrai pajėgios. Tačiau Baltijos taurės turnyre jau parodėme, kad galime kovoti su Estijos rinktine. Tada pritrūko sėkmės.“

Lietuvių varžovėmis šioje grupėje turėjo būti ir Azerbaidžano komanda, tačiau šios šalies futbolo federacija atsisakė dalyvauti turnyre. „Buvo nustatyta, kad šioje Azerbaidžano merginų rinktinėje žaidė vyresnės žaidėjos, todėl rinktinė buvo iškomplektuota“, – aiškino V.Tutlys.

Pasitraukus azerbaidžanietėms visos komandos sužais po dvejas rungtynes, o kurios vyks viename Marijampolės futbolo klubo stadione.

Praradimai treneriui kelia nerimą

Prieš atrankos kovas Ukmergėje vykstančioje treniruočių stovykloje U-19 rinktinės vyriausiasis treneris Edmundas Liaudanskas sakė, kad komandos susižaidimas gerėja, tačiau daug nerimo kelia žaidėjų netektys.

„Dėl traumų ar ligų šiuo metu negali rungtyniauti penkios žaidėjos. Komandos nares skaičiuojame ant pirštų, todėl bus labai sunku. Tikimės, kad gydytojai pastatys mergaites ant kojų“, – sakė E.Liaudanskas.

Jis teigė, kad Belgijos komanda yra aukštesnio lygio, tad šeštadienį tikslas bus sužaisti kuo garbingiau ir nuogąstavo, kad dvikova pareikalaus daug jėgų: „Teigiamo rezultato rungtynėse su Belgija tikėtis sunku. Su Estija vasarą sužaidėme 1:1, tačiau šį kartą varžovėms grafikas palankesnis. Laisvalaikiu sportuojančioms merginoms bus sunku žaisti antrą kartą per tris dienas. Estėms tai bus tik pirmasis mačas.“

Po savaitės į atrankos turnyrą išvyksta ir merginų U-17 rinktinė, kuri rungtyniaus Bulgarijoje. Lietuvių varžovėmis bus vietos komanda, taip pat Islandijos ir Italijos futbolininkės.

UEFA U-19 merginų atrankos 2 grupės rungtynių tvarkaraštis:

Rugsėjo 11 d. 15:00
Belgija-Lietuva (Marijampolės futbolo klubo stadionas)

Rugsėjo 13 d. 15:00
Lietuva-Estija (Marijampolės futbolo klubo stadionas)

Rugsėjo 15 d. 15:00
Estija-Belgija (Marijampolės futbolo klubo stadionas)

Lietuvos U-19 merginų rinktinės sudėtis:

Vartininkės:
Greta Kaselytė (Ukmergės “Textilite”)
Viktora Magalinskaja (Vilniaus FM)

Gynėjos:
Karolina Vrubliauskaitė (Ukmergės “Textilite”)
Kotryna Kulbytė (Ukmergės “Textilite”)
Marija Stasiulytė (Šiaulių “Gintra-Universitetas”)
Irma Pilnikovaitė (Kauno FM)
Erika Petrikonytė (Alytaus SRC)
Šarlota Leskauskaitė (Alytaus SRC)

Saugės:
Rimantė Kunickaitė (Ukmergės “Textilite”)
Tatjana Veržbickaja (Ukmergės “Textilite”)
Andželika Naumčiuk (Panevėžio FM)
Paulina Savičiūtė (Vilniaus FM)
Kamilė Vaičiulaitytė (Kauno FM)
Laurita Keburytė (Ukmergės “Textilite”)

Puolėjos:
Gintarė Mintautaitė (Naujosios Akmenės SC)
Ramunė Tupikaitė (Naujosios Akmenės SC)
Vestina Neverdauskaitė (Tauragės “Tauras”)
Sonata Vanagaitė (Ukmergės “Textilite”)

LFF informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: