jvdm.lt archyvo nuotr.

Eidamas 82-uosius metus šeštadienį mirė dailininkas Bronius Grušas, pranešė Dailininkų sąjunga.

B.Grušas 1963 metais baigė Valstybinį dailės institutą, vitražo specialybę. 1967 metais jis tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. 1970-1973 metais B.Grušas dėstė estetiką ir filosofiją, o 1973-1991 metais dirbo LTSR Ministrų Tarybos Kultūros skyriaus referentu. Nuo 1997 metų B.Grušas vadovavo Lietuvos ir užsienio šalių draugijų asociacijai.

Šalia darbinės veiklos menininkas aktyviai kūrė, eksperimentavo, surengė 15 autorinių parodų, jo darbų turi įsigiję Lietuvos ir užsienio šalių kolekcininkai.

Dailininkas kūrė švino, graviruoto, skaldyto stiklo vitražus. Vėliau pirmenybę teikė tapybai, kuri, pasak Dailininkų sąjungos, išsiskiria unikalia autorine technika – stiklo plastika. Ši idėja menininkui kilo iš karto po vitražo studijų, bedirbant su stiklu. Polimerine derva paremtą techniką dailininkas plėtojo ieškodamas atsparios medžiagos, kuri tiktų freskai pastato išorėje. Vėliau stiklo plastiko galimybes pritaikė ir molbertinėje tapyboje.

“Kolegos menininkai Bronių Grušą prisimins su šiluma ir pagarba, kaip plačios erudicijos ir šilto charakterio žmogų, energingą, smalsią ir kūrybišką asmenybę. Šio menininko įnašas į Lietuvos kultūrą apima tiek vitražus, tiek molbertinės tapybos sritį”, – teigiama sąjungos pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: