Moksleiviai varžėsi edukacinėse orientavimosi varžybose
(c) Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Birželio 7 dieną Kauno rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva Kačerginės poilsiavietėje „Apuokynė“ įvyko Kauno rajono moksleivių edukacinės orientavimosi pobūdžio varžybos. Renginio dalyvius pasveikinti atvyko Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Makarevičius. Mero pavaduotojas pasveikino visus moksleivius, sėkmingai baigusius mokslo metus ir palinkėjo šventės dalyviams ištvermės ir didelės sėkmės orientavimosi varžybose. Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro direktorius Laurynas Dilys paskelbė varžybų pradžią.

Kaip visada noriai ir entuziastingai Visuomenės sveikatos biuro renginiuose dalyvauja Neveronių vidurinės, Garliavos Jonučių vidurinės, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos, Zapyškio pagrindinės, Kačerginės pagrindinės mokyklos, be išimties šių mokyklų moksleiviai startavo ir šiame sveikata stiprinančiame renginyje. Suprantant vaikų ir jaunimo sveikatos problematiką, skatinant vaikų sveikatos raštingumą ir atsakomybės jausmą už savo sveikatą norėtųsi, kad ir kitos Kauno rajono bendrojo lavinimo mokyklos taip pat aktyviai įsijungtų į Visuomenės sveikatos biuro organizuojamus renginius.

Šiose komandinėse varžybose neapseita ir be svečių, savo komandą subūrė ir prie starto linijos stojo ir Lietuvos šaulių sąjungos 2 kuopos jaunieji nariai.

Visos komandos turėjo įveikti 3 kilometrų ruožą, kurį įveikus aplankoma iš viso 10 punktų. Kiekviename iš punktų mokiniai turėjo atlikti tiek teorines, tiek praktines užduotis kaip: lūžių įtvėrimą gamtoje turimomis priemonėmis, sužeistų kūno dalių tvarstymą, įvardinti sužeistųjų gabenimo būdus, praktiškai parodyti nukentėjusiųjų gaivinimą ant specialių manekenų, atskirti nuodingus miško grybus ir uogas, išmanyti pagalbos principus po įgėlimo, įkandimo, nudegimo, saulės smūgio, sušalimo, kritimo, elektros iškrovos ir kitų.

Po 2 valandų trukusių varžybų buvo išaiškinti varžybų nugalėtojai. Greičiausi ir geriausiai užduotys įveikė Neveronių vidurinės mokyklos moksleivių komandą, kurią visą laiką šauniai palaikė atvykusi gausi palaikymo komanda. Antrieji liko Garliavos Jonučių vidurinės mokykla, tretieji Garliavos Juozo Lukšos gimnazija šioms komandoms įteiktos atminimo prizinės taurės.

Renginio akcentas buvo Kauno rajono greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojų teorinė ir praktinė paskaitą moksleiviams tiek mokytojams. Kiekvienas galėjo save išbandyti ant elektroninio gaivinimo manekeno stimuliatoriaus, gauti praktinių gaivinimo patarimų iš gydytojų profesionalų, kurie nuolatos susiduria ir kovoja dėl nukentėjusiųjų gyvybės. Tai buvo puiki proga šventės dalyviams susipažinti su greitosios medicinos pagalbos darbuotojų darbo specifika, greitosios pagalbos automobiliu, įvairiausioms kitom priemonėm kaip neštuvai, kaulų lūžių įtvarai ir kiti.

Su savo veikla supažindino Lietuvos Šaulių sąjungos atstovai. Paskanavę ant laužo virtos košės ir karštą vasaros diena atsigaivinę vandeniu mokiniai dar pasidžiaugė Kačerginės miško grožiu ir vėsuma.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: