(c) Lietuvos futbolo federacijos archyvo nuotr.

Lietuvos nacionalinė moterų futbolo rinktinė antradienį išvyksta į Makedoniją. Ten kovo 3-8 dienomis futbolininkės rungtyniaus 2013 m. Europos moterų futbolo čempionato preliminaraus etapo varžybose su Makedonijos, Latvijos ir Liuksemburgo ekipomis.

Prisijungė ir legionierės

Ruošiantis preliminaraus etapo 1 grupės kovoms lietuvės sužaidė kelias draugiškas rungtynes su Latvijos ir Estijos klubų komandomis. Pasak lietuvių stratego Rimanto Viktoravičiaus, pagal esamas sąlygas pasiruošimas pavyko gerai, buvo galima įvertinti trūkumus.

„Oro sąlygos trukdo žaisti lauke, todėl treniruotis nelabai turėjome kur. Sužaidėme kelias kontrolines rungtynes Rygos manieže. Šios rungtynės bus naudingos, pamatėme ko dar trūksta. Kol kas netenkina puolėjų žaidimas, nes neišnaudojamos progos. Trūksta ir stabilumo gynyboje – kartais sužaidžiame labai gerai, kartais – prastokai“, – vertino treneris.

Savaitgalį paskutinėje stovykloje Šiauliuose prieš antradienio kelionę prie Lietuvos rinktinės prisijungė ir legionierės – Raimonda Kudytė iš Lenkijos klubo, Danijoje žaidžiančios Raimonda Bložytė ir Rita Mažukėlytė bei Kanadoje gyvenanti Ieva Kibirkštis.
„Legionierės paliko neblogą įspūdį, gerą formą demonstruoja R.Kudytė. Tiesa, kiek trūksta laiko susižaidimui. Neapsiejome ir be traumų – susižeidė Viktorija Budrytė ir Oksana Imanalijeva. Tačiau iki rungtynių jos turėtų pasveikti“, – teigė R.Viktoravičius.

Neprognozuojama grupė

Trenerio teigimu, komanda nuteikinėjama kovoti dėl pirmosios vietos, tačiau visų rinktinių pajėgumas turėtų būti panašus, todėl prognozuoti grupės išsidėstymą labai sunku: „Galime užimti pirmąją vietą, bet taip pat galime likti ir ketvirti. Psichologiškai svarbios bus pirmos rungtynės su šeimininkėmis.“

R.Viktoravičius atskleidė, kad gerai pažįsta kaimyninės Latvijos komandą, tačiau kitos varžovės sunkiau prognozuojamos.

„Žinome, kad keletas Liuksemburgo komandos žaidėjų rungtyniauja Vokietijoje, o Makedonijos futbolą įvertinti bandėme per šalių čempionių dvikovos Moterų Čempionų lygoje (pernai rugpjūtį Šiauliuose „Gintra-Universitetas“ žaidė su „Borec“ – aut. past.). prizmę. Makedonės yra „jugoslaviškos“ mokyklos atstovės, žaidžia šiurkštoką futbolą. Namie ši komanda turės ir savų „sienų“ pranašumą“, – kalbėjo treneris.

Pirmosios Lietuvos ir Makedonijos komandų rungtynės vyks ketvirtadienį, pradžia – 14 valandą Lietuvos laiku. Šeštadienį lietuvės žais su latvėmis, o kitą antradienį rungtyniaus su Liuksemburgo ekipa. Į kitą varžybų etapą pateks grupės nugalėtojos.

Lietuvos moterų futbolo rinktinės sudėtis:

Vartininkės:
Indrė Venskevičiūtė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Greta Kaselytė (Ukmergės „TexTilliTe“)

Gynėjos:
Marija Stasiulytė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Indrė Kirjanovaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Simona Labunskaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Brigita Partikaitė (Akmenės „Akmenė“)
Jolita Kličiūtė (Kauno FM)
Ieva Kibirkštis („Mount St. Mary‘s“, Kanada)

Saugės:
Viktorija Budrytė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Oksana Imanalijeva (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Rimantė Kunickaitė (Ukmergės „TexTilliTe“)
Gitana Kerpienė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Raimonda Kudytė (Lečnos „Gornik“ Lenkija)
Rita Mažukelytė (FC „Damso“, Danija)
Justina Lavrenovaitė (Vilniaus MFK „Žalgiris“)

Puolėjos:
Rasa Imanalijeva (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Sonata Vanagaitė (Šiaulių „Gintra-Universitetas“)
Raimonda Bložytė (Birkerodo „IF Skjold“, Danija)

Lietuvos futbolo federacijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: