(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Spalio 9 dieną 18 val. Kauno kultūros centre “Tautos namai” (Vytauto pr. 79/Kęstučio g.1) asociacija “Teatronas” pristatys naują savo darbą – pagal M.Karpavičiūtės pjėsę pastatytą komediją „BIM BAM“ (Rež. Gildas Aleksa).

Antrąjį savo sezoną pradedanti jaunimo asociacija „Teatronas“ jau spėjo įrodyti žiūrovams ir kritikams, kad jaunimas nusiteikęs labai rimtai. Per metus laiko publikai pristatyti 4 spektakliai, trupė pasirodė Respublikinėje moksleivių teatrų šventėje “Scenos pavasaris 2009”, dalyvavo “Menų centro“ organizuotame festivalyje “Teatras foje” ir net dvi premjeras pristatė 38-jame megėjų teatrų festivalyje “Kauno rampa 2010”.

Komedija „BIM BAM“ – jau antroji premjera šį sezoną, tai dar kartą įrodo, kad šie kūrėjai nenusiteikę sustoti. Po dviejų iš eilės spektaklių pagal žinomų dramaturgų pjeses, grįštame prie savo stiliaus – pjėsės autorė 16 metų mergina. “Teatronui” jaunos kūrėjos Monikos Karpavičiūtės pjesė – labai aktuali ir artima. Pjesės epicentre – niekam tikusi teatro trupė, kurią aplinkybės priremia prie sienos ir po ištisų metų tinginystės priverčia ką nors sukurti.

Su ankstesniais spektakliais “Teatronas” dalyvavo įvairiuose festivaliuose, kuriuose ne kartą kilo probleminis klausimas – koks žmogus turi teisę atsistoti ant scenos prieš kitus žmones?

“Man, asmeniškai, nepatinka nė vienas pjesės personažas. Jie mane net nervina – kam vadintis kūrėjais, jei kurti nenori? O pikta dėl to, kad ši pjesė nė per sprindį nenutolsta nuo realybės. Baisu, kad tokį “kūrybos neįgalumą” turėtų pripažinti apie 80% tariamų pasaulio menininkų. Nagrinėdami pjesę atradome skaudžias šios problemos priežastis: žmones patenka į susidarytų įvaizdžių pinkles ir iš jų nebegali ištrūkti. Jie tiesiog bando išsaugoti bendrą “gerovę”.

Vis dėlto su aktoriais į šią temą pažvelgėme su humoru. Mūsiškai tariant – lietuviškai “užstūmėm”. Ir juokingiausia yra tai, kad supami tokios tematikos mes sukūrėme spektaklį apie įgimtą žmogaus trauką prie grožio.”, – sakė spektaklio režisierius.
Šis “Teatrono” spektaklis išsiskiria savo dinamiškumu, muzikalumu (spektaklyje skamba šiuolaikinių prancūzų kompozitorių – Yann Tiersen ir Rene Aubry – muzika) bei įdomiais ir spalvingais sprendimais, kurie padeda užsimiršti, kad spektaklis – be dekoracijų.

“Man taip būna. Tau taip būna. Ir mums visiems taip būna. Ir tai yra visiška ne-są-mo-nė!“

Informacija apie renginį:

Režisierius – Gildas Aleksa
Dailininkė – Monika Butkutė
Choreografija – Agnė Auželytė

Vaidina: Šarūnas Masalskis, Jokūbas Bateika, Agnė Jezerskaitė, Renida Baltrušaitytė, Gintautas Katulis, Dovilė Sapieškaitė, Olesia Kijanina, Julius Pauliukevičius, Gabrielė Damanskytė, Martynas Martinkevičius, Mažvydas Bivainis.

Bilieto kaina – 10lt; mokleiviams, studentams ir pensininkams – 5lt.
Bilietai platinami valandą prieš spektaklį
Trukmė : ~1:40

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: