© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Ministrų kabinetas trečiadienį svarstys siūlymą griežtinti atsakomybę už pažeidimus, likviduojant afrikinio kiaulių maro ar kitų užkrečiamųjų ligų židinius, bei už neteisėtą veterinarų veiklą. Veterinarijos tarnybos vadovas sako, kad baudų didinimas padėtų kovoti su nelegaliais mėsos pardavėjais turguje ir kitais pažeidėjais.

“Šiuo metu visai neefektyvios priemonės. Randame turgavietėje be dokumentų pardavinėjančius mėsą arba uždraudžiam laikyti kiaules, o gyventojai vis vien laiko, o baudos būna – gėda ir sakyti. Tai tie pažeidėjai niekuo nerizikuoja dėl tokio dydžio baudų”, – BNS sakė Jonas Milius.

Anot jo, padidinus baudas brakonieriams, jų gerokai sumažėjo, tad panašaus efekto tikimasi ir kovojant su nelegaliais prekeiviais turguose bei neteisėtai kiaules laikančiais gyventojais.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisomis siūloma bausti nuo 100 litų (dabar – 20 litų) iki 1 tūkst. litų bauda, pareigūnus – nuo 200 litų (100 litų) iki 5 tūkst. litų, o už pakartotinius pažeidimus – atitinkamai 200-2000 litų (dabar – 20-1000 litų) ir 500-8000 litų (100-5000 litų) baudomis.

Projekte nurodoma, kad dabar sankcijos nėra efektyvios, nes realiai žmogus gali atsipirkti, sumokėjęs 10 litų baudą.

Ūkininkaibus baudžiami, jei pažeis ligos likvidavimo tvarką, o veterinarai – už neteisėtą veiklą, pavyzdžiui, neturint licencijos ar neteisėtai prekiaujant vaistais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: