(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės taryba nusprendė pripažinti netekusiais galios tarybos sprendimo projektus, kuriais buvo sujungtos Žaliakalnio pradinė ir Žaliakalnio pagrindinė mokyklos į vieną.

Taryba balandžio 8 d. nutarė sujungti Žaliakalnio pradinę mokyklą ir Žaliakalnio pagrindinę mokyklą. Naujos mokyklos pavadinimas turėjo būti Kauno Žaliakalnio pagrindinė mokykla. Ši mokykla būtų veikusi dviejuose pastatuose (Širvintų g. 15 ir Savanorių pr. 91).

Pradinės mokyklos vadovybė kreipėsi į teismą, kad būtų pritaikytos laikinosios priemonės ir sustabdytas sprendimo vykdymas.

Socialdemokratų frakcija inicijavo šio sprendimo atšaukimą, todėl šiandien Taryba turėjo nuspręsti, ar pripažinti sprendimo projektus netekusiais galios.

„Prieš priimant bet kokius sprendimus, susijusius su šių mokyklų sujungimu, buvo tartasi ir bendrauta su mokyklų bendruomenėmis, vaikų tėveliais. Jiems buvo išaiškinti visi klausimai, kodėl buvo nuspręsta sujungti mokykla. Pagrindinei mokyklai trūksta mokinio krepšelio lėšų, be to, mokyklai reikalingas kapitalinis remontas“, – kalbėjo Tarybos narė Irena Gerčienė.

Švietimo, sporto ir ekologijos komiteto pirmininkė Ona Nijolė Rudgalvienė priminė, kad dėl mokyklos remonto buvo bandoma gauti lėšų iš Europos Sąjungos, tačiau dėl per mažo vaikų skaičiaus ši mokykla negalėjo pretenduoti į paramą.

Mokyklos bendruomenės atstovai taip pat išreiškė savo nuogąstavimus, kad po sujungimo liks daug neaiškumų, mokykla nebeteks savarankiškumo. Mokykla nenori, kad jų sąskaita būtų sprendžiamos Žaliakalnio pagrindinės mokyklos problemos. „Mes nenorim, kad mūsų mokykla taptų politinių sprendimų aikštele“, – sakė mokyklos bendruomenės atstovai.

Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų partijos frakcija siūlė atidėti klausimo svarstymą bei ieškoti galimų taikių sprendimo variantų, tačiau siūlymui nebuvo pritarta.

Tarybos nariai po beveik valandą užsitęsusių diskusijų nusprendė pripažinti tarybos sprendimus dėl mokyklų sujungimo netekusiais galios.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: