Kaunas.lt archyvo nuotr.

LRT projekto „Lietuvos liepsna” komanda iki Londono olimpinių žaidynių likus dviems dienoms apsilankė Kaune, kur simbolinė olimpinė ugnis buvo perduota Kauno miesto merui Andriui Kupčinskui ir Lietuvos krepšinio federacijos garbės prezidentui Vladui Garastui.

Trečiadienį Rotušės aikštėje projekto „Lietuvos liepsna” vedėjas Rimas Valeikis nacionalinės trispalvės motyvais papuoštą deglą perdavė Kauno miesto merui A. Kupčinskui, kuris simbolinę olimpinę ugnį patikėjo buvusiam Lietuvos krepšinio rinktinės treneriui V. Garastui. Kauno vadovui taip pat buvo įteiktas didžiulis kepalas duonos. A. Kupčinskas visus prieš tai Rotušės aikštėje vykusios šventės „Augu skaitydamas” dalyvius pakvietė užsukti į miesto rotušę, kur visi buvo pavaišinti projekto „Lietuvos liepsna” rengėjų padovanota duona.

„Šį penktadienį prasidėsiančios olimpinės žaidynės Lietuvoje nepaliks nė vieno abejingo. Kartu su visais tautiečiais aš visa širdimi sirgsiu už mūsų sportininkus. Mūsų – tik trys milijonai, todėl kiekvienas olimpiadoje iškovotas medalis mūsų šaliai yra didžiulis pasiekimas. Nepaisant to, aš tikiu ir jaučiu, kad mūsų sportininkai Londone pasieks ne vieną skambią pergalę. Man, kaip kauniečiui, labai džiugu, kad daugiau nei trečdalį Lietuvos olimpinės rinktinės sudaro Kaune išaugę sportininkai. Tai tik įrodo, kad Kaunas yra sportiškiausias Lietuvos miestas. Visiems Londono olimpinėse žaidynėse dalyvausiantiems Lietuvos atletams linkiu užsispyrimo, sėkmės ir tikėjimo, kad net ir mažos šalies sportininkai, turintys drąsias ir dideles širdis, gali pasiekti viską”, – kalbėjo miesto meras.

Londono olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus 63 Lietuvos sportininkai. 25 olimpiados dalyvius deleguoja Kauno miestas. Olimpinis projektas „Lietuvos liepsna” prasidėjo Valstybės dieną ant lietuviškumą simbolizuojančio Birutės kalno Palangoje. Kasdien iki pat Olimpinių žaidynių atidarymo vyksta specialios transliacijos iš Lietuvos miestų ir miestelių, kuriuose gimė ir augo geriausi Lietuvos sportininkai, nešantys trispalvę Londone. „Lietuvos liepsnos” transliacijas kas rytą galima matyti Lietuvos televizijos laidoje „Labas rytas” bei vakare, iškart po „Panoramos”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: