© kpms.lt archyvo nuotr.

Šiandien startuojantis 23-iasis tarptautinis džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ kauniečius ir miesto svečius stebins geriausių džiazo muzikos atlikėjų desantu, o festivalio organizatorius – į laikinąją sostinę atvyksiančių žvaigždžių paprastumu.

„Per daugiau nei dvidešimt festivalio „Kaunas Jazz“ organizavimo metų esame matę visko. Yra tekę ir limuzinų ieškoti, ir egzotiškųjų papajų. Tiesa, dabar tai, galbūt, atrodo ir ne itin sudėtinga, tačiau prieš 12 ar daugiau metų Lietuvoje tai atrodė sunkiai įgyvendinama misija“, – prisimena festivalio „Kaunas Jazz“ organizatorius Jonas Jučas ir džiaugiasi, jog šių metų daugiau nei pusantro šimto atlikėjų būrys – visiškai neįnoringas.

Pasak jo, tai džiazo žmonės ir jie visiškai kitokie nei iš žurnalų puslapių besišypsančios pop muzikos žvaigždės. „Šiemet festivalyje dalyvaujančių atlikėjų pageidavimų sąraše net nėra tokio išskirto dalyko, kaip, pavyzdžiui, maistas. Didžiausias dėmesys skiriamas muzikos, garso kokybei užtikrinti. Tai jiems, o, be abejo, ir mums – svarbiausia“, – tikina J. Jučas.

Todėl, pavyzdžiui, balandžio 28 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje koncertuosiančiai, unikaliais vokaliniais gebėjimais garsėjančiai, amerikiečių septyniukei „Naturally 7“ specialiai iš užsienio bus atgabentas jų reikalaujamas garso pultas. Mat, tokio pulto, kokio prašo ši grupė, Lietuvoje paprasčiausiai nėra.

Keblumų kilo ir su geriausia šių dienų pianiste, virtuoze iš Japonijos Hiromi, kurios drauge su jos trio atliekamas koncertas bus vienintelis „Kaunas Jazz“ koncertas Vilniuje. Hiromi balandžio 29 d. koncertuos Kongresų rūmuose šalies sostinėje.

„Kitur negalėjome surengti pianistės koncerto. Ji groja tik su „Yamaha“ fortepijonu, o Lietuvoje toks tinkamas fortepijonas yra tik vienas, ir jis – Vilniuje. Pianistė gali groti tik šiuo instrumentu dėl savo sutarties su „Yamaha“ kompanija”, – paaiškina „Kaunas Jazz“ organizatorius.
Festivalio organizatoriai džiaugiasi ir tuo, jog šiemet nemaža dalis užsienio žvaigždžių neišvyks iš Kauno vos tik jų koncertui pasibaigus.

„Pavyzdžiui, balandžio 26 d., penktadienį, VDU salėje koncertuosiantis geriausiu vokalistu tituluojamas, šių metų „Grammy“ apdovanojimuose „Geriausio tradicinio ir R&B pasirodymo” kategorijoje (su daina „Real Good Hands“) nominuotas amerikietis Gregory Porteris Kaune viešės net iki pat pirmadienio.

Atlikėjas išreiškė norą paklausyti kitų „Kaunas Jazz“ festivalyje dalyvaujančių kolegų, galbūt pasirodys vakariniuose „jam session“ ir galbūt netgi atliks bendrą kūrinį su savo bičiuliu Kyle Eastwoodu pastarojo koncerte. To paties pageidauja ir aktoriaus Clinto Eastwoodo sūnus – bosininkas ir kompozitorius Kyle Eastwoodas. Tokių yra ir daugiau“, – vardina J. Jučas.

Demonstruodami savo vokalines galimybes į „Kaunas Jazz“ festivalį įmantriai kviečia amerikiečiai „Naturally 7“.

Vaikinų septyniukės kvietimą galima pamatyti čia:

23-iasis tarptautinis džiazo festivalis „Kaunas Jazz“ vyks balandžio 25–29 dienomis. Per penkias festivalio dienas Kauno ir Vilniaus scenose apsilankys arti šimto penkiasdešimt džiazo atlikėjų iš skirtingų pasaulio kampelių: JAV, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Lenkijos, Šveicarijos, Pietų Afrikos, Japonijos ir, žinoma, Lietuvos. Tradiciškai „Kaunas Jazz“ koncertai vyks VDU salėje, restorane-klube „Combo“, „Žalgirio“ arenoje, Vienybės aikštėje, lauko scenoje, Karo muziejaus sodelyje, Kauno sinagogoje, Vytauto Didžiojo bažnyčioje, Kauno rotušėje, Vilniaus kongresų rūmuose.

Bilietus į tarptautinio džiazo festivalio „Kaunas Jazz“ koncertus platina „Tiketa“.
Daugiau informacijos apie festivalį ir jo programą rasite adresu www.kaunasjazz.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: