(c) Krs.lt archyvo nuotr.

Jeigu rugsėjo 1-oji yra mokinių, jų tėvelių ir mokytojų šventė, tai pirmas spalio sekmadienis skirtas šią kilnią profesiją pasirinkusiems žmonėms pagerbti. Kaip ir kiekvienais metais mūsų rajono pedagogams spalio 6 d. rengiama šventė, į kurią pakviestas Šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

Daugelis rudenį sugrįžta iš vasaros kelionių, o Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, visą vasarą plušėjęs sostinėje, kaip tik rudeniop kraunasi lagaminus. Nuo rugsėjo 16 d. iki lapkričio 18 d. profesoriaus Donato Katkaus vadovaujamas kamerinis orkestras keliaus po Lietuvos miestus, švęsdamas Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo 20-metį ir elegantiškais garsais džiugindamas pasiilgusius profesionaliai atliekamos klasikos žmones, gyvenančius atokiau nuo didmiesčių. Kelionės po Lietuvą tapo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro tradicija, kuri patiems atlikėjams yra ne mažiau brangi negu jo aplankomų miestų gyventojams. Tokie koncertai turi ypatingą stebuklo aureolę, juose tvyro šilta dvasia, juntamas su niekuo nepalyginamas ryšys tarp muzikuojančiųjų ir klausančiųjų…

Orkestras ruošiasi aplankyti Kaišiadoris, Kėdainius, Garliavą (spalio 1 d. 18 val. Garliavos kultūros centre), Elektrėnus, Širvintas, Varėną, Birštoną, Rokus (lapkričio 3 d. Rokų kultūros centre), Vilkiją (lapkričio 6 d. Vilkijos žemės ūkio mokykloje), Tauragę bei du didmiesčius, kurie gyvena išties aktyvų kultūrinį gyvenimą, tačiau su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru susitinka nedažnai – Panevėžį bei Kauną. Iš viso sostinės savivaldybės kolektyvas aplankys trylika miestų, surengdamas koncertus pagrindinėse jų koncertų erdvėse. Svarbiausias šios kelionės tikslas – reikšmingos Lietuvai istorinės sukakties minėjimas ir pasidalijimas žavia muzika, tad visi planuojami renginiai – absoliučiai nemokami.

Kadangi Šv. Kristoforo kamerinis orkestras garsėja universalumu, išradingumu ir repertuaro įvairove, tai atspindės ir šventiniame ture skambėsianti programa: savo kaip Baroko ir Klasicizmo ekspertų reputaciją muzikai patvirtins A. Vivaldi bei W. A. Mozarto kūriniais, kaip uolūs nacionalinės muzikos propaguotojai jie parengė M. K. Čiurlionio bei J. Naujalio opusus, o kaip žaismingas ir nevengiantis eksperimentų kolektyvas – priartės prie džiazo G. Gershwino melodijomis ir galbūt pateiks netikėtų šmaikščių siurprizų.

Jeigu atsitiktinai išvysite ar sutiksite daug žmonių su smuikų, altų, violončelių bei kontrabosų futliarais, nesistebėkite – reiškia, atvažiavo Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, paruošęs rimtos ir nerimtos, amžinos ir aktualios, spindinčios ir virtuoziškos muzikos programą.

Džiaugiamės, kad Šv. Kristoforo kamerinis orkestras padovanos šventinį koncertą ir Kauno rajono geriausiems pedagogams.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: