(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos muitinės užkardytos žalos valstybei dydis, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 3,8 karto (2009 m. – 11,15 mln. litų, 2010 m. – 42,26 mln. litų). Tai yra, jei muitinės sulaikytos nelegaliai gabentos prekės būtų įvežtos legaliai, valstybės biudžetas būtų papildytas 42,26 mln. litų.

Didžiausią sulaikytos kontrabandos dalį sudaro nelegaliai gabenti rūkalai. Jų per 10 šių metų mėnesių muitininkai aptiko už beveik 60,1 mln. litų (2009 m. – beveik 26,9 mln. litų).

Spalį gerų rezultatų buvo pasiekta šturmavus didžiulį kontrabandinių cigarečių sandėlį Lentvaryje. Iš viso sandėlyje rasta 200 tūkst. pakelių rusiškų cigarečių „Viceroy Red” ir 100 tūkst. pakelių „Jin Ling”. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1 mln. 800 tūkst. Lt.

Iš viso sausio-spalio mėnesiais muitinė sulaikė 182,5 mln. vienetų nelegalių rūkalų. Dėl kontrabandos būdu gabentų cigarečių pradėti 72 ikiteisminiai tyrimai bei pareikšti įtarimai 87 asmenims. Primename, kad ikiteisminiai tyrimai pradedami tais atvejais, kai sulaikytų prekių vertė yra didesnė nei 250 minimalaus gyvenimo lygių (32 500 Lt).

Sausio-spalio mėnesiais Lietuvos muitinė pradėjo 32 ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandos ir neteisėto jų disponavimo. Ir tai yra 2,3 karto daugiau nei per 2009 m. tą patį laikotarpį.

Spalio mėn. Panevėžyje, vykdant ikiteisminį tyrimą, kratos metu aptikta pašto siunta su trimis moteriškomis rankinėmis ir kilimėliais iš Bolivijos. Kiekvienoje rankinėje, kilimėliuose ir kartoninės dėžės sienelėse įrengtose slėptuvėse buvo rasta ir sulaikyta beveik 2 kg kokaino.

Per 10 šių metų mėnesių užbaigti ikiteisminiai tyrimai 45 baudžiamosiose bylose, kurios perduotos teismui. Taip pat informuojame, kad šių metų liepą Vilniaus apygardos teismas priėmė nuosprendį byloje dėl kokaino kontrabandos. Šią kokaino kontrabandą muitinės pareigūnai sulaikė metų pradžioje, tikrindami vieną iš pašto siuntų, kurioje buvo supakuotos žvakės. Jų viduje muitininkai rado 220 g kokaino. Nepraėjus nė pusmečiui už šį nusikaltimą LR piliečiui teismas paskyrė 11 metų laisvės atėmimo bausmę.

Praėjusį mėnesį muitininkai buvo negailestingi ir klastočių gabentojams. Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai spalio pabaigoje patikrino iš Jungtinių Arabų Emyratų atgabentą krovinį. Deklaravę, jog veža devynias tonas baldų aptaisų, 4 tonas skėčių, elektros prietaisų ir pan., vežėjai jūriniame konteineryje iš tikrųjų gabeno apie 12-13 tonų garsių kompanijų kvepalų. Paaiškėjo, kad apie 90 proc. jo sudaro ne deklaruotos prekės, o įvairių rūšių žinomų pavadinimų kvepalai – „Armani”, „Boss”, „Lacoste”, „Versace”, „Chanel”. Muitinės pareigūnai įtaria, jog sulaikyti kvepalai gali būti falsifikuoti. Dėl šio sulaikymo vyksta ikiteisminis tyrimas.

Kovodama su kontrabanda ir nelegalia prekių apyvarta Lietuvos muitinė bendradarbiauja su kitomis šalies teisėsaugos institucijomis. Per 10 šių metų mėnesių Lietuvos muitininkai dalyvavo 11 tarptautinių ir nacionalinių operacijų.

Šaltinis:Muitinės departamentas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: