Wikimedia Commons archyvo nuotr.

IT milžinė “Apple” antradienį pranešė patyrusi kibernetinę ataką, panašią į neseniai surengtą prieš socialinį tinklą “Facebook”, tačiau atrėmė ją, įsibrovėliams nespėjus pagrobti jokių bendrovės duomenų.

Išmaniųjų telefonų “iPhone”, planšetinių kompiuterių “iPads”, muzikos grotuvų “iPod” ir kompiuterių “Macintosh” gamintoja nurodė bendradarbiaujanti su teisėsaugos pareigūnais, mėginant susekti įsilaužėlius, kurie matomai susiję su virtine neseniai įvykdytų kibernetinių atakų prieš JAV technologijų bendroves.

“Žalingos programos buvo panaudotos per ataką prieš “Apple” ir kitas bendroves; jos buvo platinamos per vieną programinės įrangos kūrėjų tinklalapį”, – “Apple” rašo elektroniniame laiške, atsakydama į naujienų agentūros AFP užklausą.

Įsilaužėlių naudota programa išnaudojo vieną sistemos “Java”, naudojamos kaip daugelio kitų programų pagrindas, saugumo spraga.

Buvo užkrėstas “nedidelis skaičius” “Apple” kompiuterinių sistemų, tačiau virusas buvo izoliuotas nuo pagrindinio tinklo, paskelbė Silicio slėnyje įsikūrusi bendrovė.

“Nėra jokių įrodymų, kad kokie nors duomenys paliko “Apple”, – pridūrė ji.

“Apple” išleido “Macintosh” operacinės sistemos atnaujinimą, kuris blokuoja “Java” programas, nenaudojamas 35 dienas arba ilgiau, taip pat programėlę žalingo kodo paieškai ir šalinimui.

Pranešimai, kad kompiuteriniai įsilaužėliai atakuoja “Apple”, buvo paskelbti praėjus kelioms dienoms po to, kai “Facebook” pranešė tapęs “gerai parengtos atakos taikiniu” praeitą mėnesį, tačiau taip pat nurodė neradęs jokių įrodymų, kad kilo pavojus vartotojų duomenims.

“Facebook” paskelbė, kad žalinga programa buvo gauta iš vieno užkrėsto mobiliųjų programų kūrėjų tinklalapio.

Naudodami anksčiau neužfiksuotą taktiką, užpuolikai pasinaudojo bendrovės “Oracle” sukurtos “Java” sistemos saugumo spraga. Bendrovė buvo informuota apie šią padėtį ir išleido “Java” atnaujinimą vasario 1 dieną, nurodė “Facebook”.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: