(c) Zalgiris.lt archyvo nuotr.
Rezultatyviausias Ukrainoje buvo Martynas Pocius, kurio sąskaitoje 13 taškų.

Kauno „Žalgirio“ komanda pralaimėjimu baigė VTB Vieningosios lygos pirmojo rato varžybas. Žalgiriečiai išvykoje 63:75 (23:17, 16:25, 10:13, 14:20) nusileido Mariupolio „Azovmash“ krepšininkams. Nepaisant to 4 pergales iškovoję kauniečiai išliko B grupės lyderiais.

Mariupolyje „Žalgiris“ vertėsi be Marcuso Browno, Aleksandro Čapino ir Manto Kalniečio pagalbos. Nežaidė ir nugaros skausmais besiskundžiantis Mirza Begičius.

Mačą žalgiriečiai pradėjo kibiai gindamiesi, o puolime ekipos taškų sąskaitą atidarė Martynas Pocius bei rezultatyviais perdavimais vienas kitam apsikeitę Mindaugas Kuzminskas ir Paulius Jankūnas (7:0). Po šeimininkų paprašytos minutės pertraukėlės Ramelas Curry pasižymėjo penkiais taškais, tačiau baudas taikliai metė Travisas Watsonas (9:5). Be to kauniečiai puikiai išnaudojo tolimus metimas ir po kartą tritaškį įmetus P.Jankūnui, M.Pociui bei DeJuanui Collinsui pirmavo 19:11. Porą sudėtingų metimų pataikę „Azovmash“ krepšininkai priartėjo 17:19, bet kėlinio pabaigoje neapsigynė nuo Artūro Milaknio ir D.Collinso metimų iš vidutinio nuotolio – 23:17.

Antrojo kėlinio pradžioje prie varžovų krepšio sunkiai sustabdomas buvo Omaras Samhanas, surinkęs 7 taškus, tačiau gynyboje žalgiriečiai turėjo problemų gaudydami varžovų snaiperius. Trys Mariupolio amerikiečių tritaškiai bei vėliau atsivėrę keliai prie krepšio leido šeimininkams spurtuoti 14:0 ir pirmauti 35:30. Iš „Azovmash“ iniciatyvą atėmė prieš porą sezonų šioje komandoje rungtyniavęs Tomas Delininkaitis. Po jo 9 taškų žalgiriečiai sumažino atsilikimą – 39:42.

Trečiasis kėlinys vyko nervingai. Nors prasiveržęs M.Pocius dvitaškiu su bauda išlygino rezultatą (42:42), bet ukrainiečiai atsakė 5 taškais, o T.Watsono baudas ir A.Milaknio taiklų tritaškį neutralizavo surinkdami dar 6 taškus be atsako (55:47). T.Watsono metimas besibaigiant ketvirčiui užfiksavo rezultatą 49:55 „Azovmash“ naudai.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo R.Curry baudų metimais už D.Collinsui skirtą techninę pražangą. Toks teisėjų sprendimas išbudino žalgiriečius: M.Pocius pelnė dvitaškį su pražanga, D.Collinsas sumetė baudas, o P.Jankūnas dėjimu sumažino deficitą iki minimumo – 56:57. Tačiau Mariupolio ekipa vėl kiek atitrūko ir, nors T.Klimavičius pelnė 4 taškus, du šeimininkų tolimi metimai bei vėl sustojęs „Žalgirio“ puolimas likus žaisti 2 minutes suteikė „Azovmash“ komandai 9 taškų pranašumą – 69:60. Jo sumažinti kauniečiams nebepavyko. Pirmasis pralaimėjimas VTB Vieningoje lygoje patirtas rezultatu 63:75.

„Žalgiris“: M.Pocius 13 (3 per. kam.), T.Delininkaitis 9, P.Jankūnas 8, O.Samhanas 7, D.Collinsas 7, T.Watsonas 6 (7 atk. kam.), A.Milaknis 5, T.Klimavičius 4 (5 atk. kam.), M.Kuzminskas 3, D.Šalenga 1.

„Azovmash“: R.Curry 19, F.House‘as 16 (5 atk. kam.), M.Pustozvonovas 16.