Sviatlana Cichanouskaja / vaizdo įrašo kadras

Laimėjusi Baltarusijos prezidento rinkimus Sviatlana Cichanouskaja įrašė naują vaizdo pranešimą, kuriame ragina Baltarusijos miestų merus rugpjūčio 15 ir 16 dienomis organizuoti taikius mitingus.

S. Cichanouskaja ir jos šalininkai atsisako pripažinti Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos pergalę prezidento rinkimuose. Moteris laiko save rinkimų nugalėtoja ir ragina Alesandrą Lukašenką pasitraukti. Baltarusijoje jau šešta diena vyksta protesto akcijos prieš rinkimų rezultatų klastojimą, visuomenė patiria beprecedentį milicijos, omono ir kariškių smurtą, yra žuvusiųjų.

Sekmadienį vykusiuose Baltarusijos prezidento rinkimuose dalyvavusi, ir juos laimėjusi Sviatlana Cichanouskaja pasitraukė į Lietuvą ir kiek atsigavusi nuo patirto KGB spaudimo bei šoko įrašė naują vaizdo kreipimąsi į baltarusius.

Pasak  Cichanouskajos, balsavimo vietose, kur balsai nebuvo klastojami, ji surinko nuo 60 iki 70 proc. balsų, o vienoje apylinkėje – net 90 proc. „Baltarusiai niekada daugiau nenorės gyventi su ankstesne valdžia – jo pergale dauguma netiki“, – teigia politikė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: