Dalia Grybauskaitė. ELTA / Josvydo Elinsko nuotr.

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Taivano prezidento Williamo Lai Ching-te inauguracijos ceremonijoje.

Kaip praneša D. Grybauskaitės biuras, vizito Taivane metu numatyti dvišaliai susitikimai su prezidento bei viceprezidente Hsiao Bi-khim. Taip pat planuojamas D. Grybauskaitės susitikimas su kadenciją baigusia Taivano vadove Tsai Ing-wen.

Tai ne pirmas D. Grybauskaitės vizitas Taivane – pastarąjį kartą dvi kadencijas Lietuvai vadovavusi politikė Taipėjuje viešėjo pernai rugpjūtį kartu su JAV ekspertų grupės – Atlanto tarybos (Atlantic Council) delegacija.

ELTA primena, kad pirmadienį prisiekęs W. Lai Ching-te ir perėmė valdžią iš savo pirmtakės Tsai Ing-wen, kuri šias pareigas ėjo 8 metus.

Naująjį Taivano vadovą pasveikino įtakingiausi Taivano politikai ir 12 šalių, palaikančių diplomatinius santykius su sala, atstovai. Inauguracijoje taip pat dalyvavo politikai iš JAV, Japonijos ir kelių Europos šalių.

Prezidentas pradeda darbą valstybės vadovo poste neslopstant Kinijos priešiškumui salos atžvilgiu. Praėjusią savaitę Pekinas pareiškė kad Lai Ching-te turės rinktis „tarp taikios plėtros ir konfrontacijos“. Kaip rašo „Reuters“, manoma, kad Lai Ching-te rodys gerą valią santykiuose su žemynine Kinija ir ragins siekti taikaus sambūvio.

ELTA 

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: