Gitanas Nausėda. ELTA / Juliaus Kalinsko nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad situacija dėl Ukrainos vilkikų blokados Lenkijos pasienyje yra komplikuota. Pasak jo, šioms valstybėms trūksta noro išspręsti nesutarimus.

„Šiuo metu viskas atrodo gerokai komplikuočiau. Norisi, kad būtų daugiau geros valios ir tikro noro spręsti problemas“, – žurnalistams pirmadienį, vizito Estijoje metu, teigė G. Nausėda.

Prezidentas taip pat pabrėžė trišalio bendradarbiavimo formato, jungiančio Lenkiją, Lietuvą ir Ukrainą, atkūrimo svarbą.

„Labai norėtųsi, kad atsirastų naujų signalų, kurie rodytų, kad Ukrainos ir Lenkijos nesutarimai blėsta ir mes vėl grįžtame prie normalaus bendradarbiavimo. Labai norėtųsi, kad atkurtume Liublino trikampio formatą, kuris puikiai veikė anksčiau“, – akcentavo šalies vadovas.

ELTA primena, kad lapkričio 6 dieną Lenkijos vežėjai pradėjo blokuoti sunkvežimių eismą prie trijų didžiausių pasienyje su Ukraina esančių kontrolės punktų: Korčova–Krakovecas, Hrebenė–Rava Ruska, Dorohuskas–Jagodynas.

Vienas iš svarbiausių jų reikalavimų – vėl taikyti leidimų praktiką Ukrainos vežėjams, panaikintą iki kitų metų birželio 30 dienos sutartimi su Europos Sąjunga. Protestuotojai nori, kad ši sutartis būtų nutraukta. Dėl protesto Ukrainos vilkikų eilės nusidriekė dešimtis kilometrų.

Lapkričio 23 dieną Lenkijos ūkininkai prisijungė prie protesto ir pradėjo blokuoti krovininio transporto eismą Medykos–Šehynių kontrolės punkte prie Peremislio.

Penktadienį per nacionalinį televizijos maratoną Ukrainos valstybinės sienos apsaugos tarnybos atstovas Andrijus Demčenka patvirtino, kad eismas yra blokuojamas keturiuose kontrolės punktuose ir nurodė, jog Lenkijos ir Ukrainos pasienyje stovi apie 3,3 tūkst. vilkikų.

ELTA (ELTA)

Rekomenduojame

Naujienų agentūros ELTA informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "NAUJIENŲ AGENTŪRA ELTA" sutikimo draudžiama.
 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: