Gintarė Skaistė. Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė tvirtina, kad neapmokestinamų pajamų dydžio (NPD) didinimo klausimas priklausys ir nuo sprendimų, susijusių su mokesčių reforma. Pasak jos, jeigu bus papildomų pajamų į biudžetą, tuomet atsiras daugiau erdvės didinti NPD.

„Drauge su biudžetu, kai žinosime, kokia minimali mėnesinė alga (MMA) yra projektuojama kitiems metams, tokiu atveju galėsime pateikti ir NPD didinimo sprendimą. Klausimas kokia apimtimi NPD bus galima didinti, turbūt priklausys ir nuo sprendimų šios reformos apimtyje. Jeigu papildomų pajamų į biudžetą bus ir papildomos galimybės bus, turbūt erdvės didinti NPD daugiau taip pat bus”, – ketvirtadienį susitikime su Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariais teigė G. Skaistė.

„Daugelis tų klausimų susiję ir matysime, kokie sprendimai gaunasi po šių pakeitimų. Jeigu tuos pakeitimus pavyks priimti, turbūt ir tos erdvės bus šiek tiek daugiau. Bet kokiu atveju, mūsų tikslas yra artinti NPD prie MMA, bet kadangi MMA auga, natūralu, kad poreikis sulyginti yra besiplečiantis (…). Čia toks bėgantis traukinys, kurį stengiamės pasivyti”, – pažymėjo ji.

ELTA primena, kad Vyriausybės pristatytoje mokesčių reformoje numatoma peržiūrėti pajamų mokesčio tarifus perskirstant mokesčio naštą tarp su darbo santykiais susijusių pajamų ir kitų rūšių aukštesnių pajamų, keisti individualios veiklos apmokestinimo sąlygas, peržiūrėti mokesčių lengvatas, keisti individualios veiklos įsigijus verslo liudijimą apmokestinimo tvarką.

Taip pat siūloma peržiūrėti smulkiojo verslo apmokestinimo kriterijus, suteikti visam verslui teisę taikyti momentinį tam tikro ilgalaikio turto nusidėvėjimą, pratęsti papildomiems 5 metams pelno mokesčio lengvatas investiciniams projektams ir filmų gamybai. Taip pat norima nustatyti teisingesnį pelno mokesčio apskaičiavimą.

Siūloma sukurti investicinės sąskaitos priemonę, smulkiojo verslininko sąskaitą, numatyti automatinį pajamų mokesčio deklaracijos pateikimą, padidinti registravimosi pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais ribą nuo 45 tūkst. iki 55 tūkst. eurų.

Vyriausybė taip pat siekia savarankiškai dirbantiems asmenims užtikrinti didesnes socialines garantijas, plėsti nedarbo socialinio draudimo sistemos aprėptį, nustatyti minimalią nedarbo socialinio draudimo išmoką, pakeisti maksimalų nedarbo socialinio draudimo išmokų dydį. Jau anksčiau pristatyti pasiūlymai dėl žaliųjų akcizų ir nekilnojamojo turto mokesčio.

Aušrinės Armonaitės vadovaujama Ekonomikos ir inovacijų ministerija pastebi, kad mokesčių reforma reikšmingai padidins valstybės biudžeto pajamas, todėl ragina grįžti prie įsipareigojimo suvienodinti MMA ir NPD.

Apie tai pirmadienį kalbėta mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės posėdyje.

Šiuo metu MMA Lietuvoje siekia 840 eurų, o NPD – 625 eurus.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: