© Andriaus Lelkaičio nuotr.

Toleruoti išbandymo valdžia neišlaikiusią L. Graužinienę jau darosi pavojinga.  Jos primityvi saviveikla Ukrainoje prieštarauja sveikam protui. Jau nekalbant apie visišką neprofesionalumą, nesuvokimą, kad jos išsišokimas  ne laiku, ir ne vietoje, siunčia sunkiai uždirbtą Lietuvos profesionalios  užsienio politikos  statusą ir pasiekimus į civilizuotos politikos paraštes.  Šiame kontekste nedovanotinas socialdemokrato Gedimino Kirkilo ir liberalo Petro Auštrevičiaus sutikimas vykti kartu su neprognozuojama L. Graužinienę į Kijevą. Beje, kieno tai buvo idėja ir kodėl jai nebuvo pasipriešinta?

Apie Seimo pirmininkės kelionės rezultatą – vienas tarptautinis antausis po kito, jau kalbėta ir dar bus mums priminta ne vieną kartą. Keistas, tačiau, tokių politikos vilkų  Gedimino Kirkilo ir Petro Auštrevičiaus išsišokimas. Negi jie prarado jausmą proporcijoms?   Aišku, kad jie užsimanė pakartoti kitų garsių pasaulyje asmenybių politinį žygdarbį politiškai ir morališkai   paremti postsovietinę erdvę purtančias revoliucijas. Viena, kai jas lankė JAV prezidentai, aukšto rango didžiųjų valstybių garsūs politikai, pasaulinį garsą pasiekę rašytojai ir panašiai. Na, sakykim, Kijevą būtų aplankiusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas. Tačiau į Kijevą nukako niekam nežinoma  kažkokia iš kažkur išlindusi moraliai bankrutavusi  L. Graužinienė dar priedo sunkiai renkanti žodžius rusų kalba. Gediminai Kirkilai, Petrai Auštrevičiau, neįtikėtinas jūsų susimovimas kainuoja Lietuvai jos prestižą.

Palyginus Arūno Valinsko susimovimą su L. Graužinienės –  vaikų žaidimas. Taip, A. Valinskas buvo teisingai atstatydintas, be abejonės. Bet tai buvo vietinės reikšmės įvykis. L. Graužinienės save ir šalį diskredituojantis elgesys įtartinai sutampa su Rusijos siekiu diskredituoti Lietuvą.

Bet šiame kontekste nesutikčiau su Petro Auštrevičiaus bandymu nurašyti nesėkmingą, gėdingą kelionę į Kijevą kažkokiems rusų veiksmams. Tiesiog ne laiku, ne vietoje, ne su tokiu kontingentu buvo bandyta kištis į visiškai kitokio lygio aukščiausios klasės tarptautinį politinį žaidimą tam nei kiek nepasiruošus.  

Vilniuje viešintis Pereinamųjų demokratijų projekto vadovas, buvęs JAV karinės žvalgybos pareigūnas ir diplomatas Bruce’as Jacksonas teisingai  pastebėjo, kad  į Kijevą išvykusi ir ten antausį gavusi Seimo pirmininkė ne tik nepadėjo, bet ir pakenkė dialogui su Kijevu.

Valdančioji dauguma, žinoma, visų pirma socialdemokratai kartu su konservatoriais ir liberalais turi kuo greičiau imtis priemonių L. Graužinienės atstatydinimui paskelbus jai nepasitikėjimą.  Kiekviena nauja diena su šia į tokias aukštas pareigas niekaip netinkančia persona siunčia neigiamus signalus mūsų kolegoms JAV ir Europos Sąjungoje.

Mes tiesiog akyse virstame  ne tik pajuokos objektais, bet ir garsiausiai trimituojame apie savo provincialumą, politinį trumparegiškumą, galiausiai – mūsų politikų neįgalumą bei  amoralumą,  

Kur dingo mūsų savigarba? Akivaizdu, ji aukojama ant cinizmo persunkto valdžios aukuro.  Paskelbus nepasitikėjimą L. Graužinienei jau šiandien,  būtų galima pasiusti žinią, kad su tokia padėtimi taikstomasi nebus. Galiausiai,  L. Graužinienės atstatydinimas išgelbėtų mūsų savigarbos trupinius.

Originalus įrašas tinklaraštyje Vinokuras.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: