Organizatorių archyvo nuotr.

Balandžio 14 d. 16 val. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vyks XVI Akademinio politologų klubo (APK) organizuojamos Nacionalinės studentų politologijos olimpiados pirmasis turas. Šiemet studentai bus kviečiami paminėti Lietuvos sugrįžimo į tarptautinę politiką 25-metį. Olimpiados tema – „Lietuvos sugrįžimo į tarptautinę politiką 25-metis: nuo Nepriklausomybės tarptautinio pripažinimo iki pirmininkavimo JT Saugumo Tarybai“. Laimėtojams atiteks 6 dienų kelialapis į Europos Parlamentą Strasbūre.

Pirmojo turo užduotys bus parengtos testo forma, jas sudarys aukštųjų mokyklų dėstytojų ir kitų valstybinių institucijų darbuotojų sudaryti klausimai. Pagal bendrą surinktų balų skaičių bus atrinkta 10 geriausiai pasirodžiusių dalyvių, kurie varžysis antrajame ture.

Antrojo turo metu bus išrinkti 6 geriausiai politines žinias pademonstravęs dalyviai. Jie bus apdovanoti olimpiados globėjo  europarlamentaro Algirdo Saudargo įsteigtu prizu – 6 dienų kelione į Europos Parlamentą, kurios metu studentai ne tik susipažins su parlamentarų darbu ir darbo vietomis, bet ir aplankys žymiausius Lenkijos, Vokietijos geografinius, kultūrinius objektus. Antrojo turo dalyvių taip pat laukia kiti partnerių įsteigti prizai.

„Ši Akademiniame politologų klube užgimusi iniciatyva įgyvendinama jau 16-us metus. Tai dar kartą įrodo, kad domėjimasis politologija tikrai nemažėja, o plačiai mąstančių ir išsilavinusių studentų skaičius auga. Džiaugiuosi, kad tokiomis jaunimo iniciatyvomis galime skatinti ir auginti visuomenės pilietiškumą bei kritinį mąstymą“, – olimpiados prasme džiaugiasi renginio organizatorė, APK pirmininkė Odeta Bartašiūtė.

Akademinis politologų klubas – septyniolika metų veikianti visuomeninė, nepolitinė ir ne pelno siekianti organizacija, vienijanti Lietuvos aukštųjų ir aukštesniųjų mokyklų studentus bei dėstytojus. Organizacijos misija – kurti pilietinę visuomenę per politinį švietimą ir bendradarbiauti su įvairiomis visuomenės grupėmis.

Pirmasis XVI politologijos olimpiados etapas vyks:

Vilniuje: ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, 209 aud. (Arklių g. 18)

Kaune: VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete, 303 aud. (Gedimino g. 44)

Klaipėdoje: KU Socialinių mokslų fakultete, 110 aud. (Minijos g. 153)

Išankstinė registracija į politologijos olimpiadą vyksta el. paštu pirmininkas@politologuklubas.lt. Būtina nurodyti vardą, pavardę ir universitetą, kuriame studijuojate.

Daugiau informacijos apie olimpiadą galite rasti: https://www.facebook.com/events/1056011777800081/

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: