Prof. Liudas Mažylis / Jono Petronio nuotr.

Šiandien Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis spaudos konferencijoje paskelbė, kad profesorius Liudas Mažylis dalyvaus Europos Parlamento rinkimuose TS-LKD sąraše.

Europos Sąjunga (ES) šiandien susiduria su didžiuliais iššūkiais. Tradicinės partijos „spaudžiamos“ iš vienos pusės radikalaus populizmo, iš kitos – skaldymosi idėjų, kurios pasirengusios ES silpninti. Todėl labai svarbu, kaip Europos konservatoriai bus pasirengę rinkimams ir kokias idėjas jie pristatys. Mano supratimu, konservatoriai turi nešti vieningos Europos žinią. Todėl tradicinėms politinėms jėgoms tenka didžioji atsakomybė atlaikyti tą spaudimą ir pasakyti visiems Lietuvos žmonėms, kad Europa išliks stipri, jei išliks vieninga“, – teigė G. Landsbergis.

TS-LKD lyderis pranešė, kad baigtas formuoti abėcėlinis TS-LKD kandidatų į EP sąrašas, kurį pirmą kartą reitinguos visi partijos nariai.

Džiaugiuosi, kad prof. Liudas Mažylis yra šiame sąraše. Kas geriau gali išspręsti ES ateities iššūkius, jei ne žmonės, kurie puikiai susipažinę su Europos praeities iššūkiais“, – apibendrino G. Landsbergis.

Nepriklausomybės Akto atradėjas prof. L. Mažylis teigė esantis tvirtai apsisprendęs būtent su TS-LKD dalyvauti EP rinkimuose, nes yra ilgametis šios bendruomenės narys.

Esu tvirtai apsisprendęs dalyvauti ir manau, kad dabar yra pats laikas įnešti naujumo į atstovavimą šioje svarbioje Europos institucijoje. Popiežius Pranciškus, lankydamasis Lietuvoje, pasakė drąsią frazę: „solidarumo globalizacija“ – kai gresia atskirtis, kito sumenkinimas, niekinimas – privalome visi būti solidarūs. Tai labai ambicingi žodžiai. Viso pasaulio gal neaprėpsi, bet „atnaujinti solidarumą Europoje“ jau seniai laikas. O priemones regiu labai konkrečias, nors ir darbo laukia daug: tvirtesnė Europos valstybių vienybė, „draugų rato“ – valstybių su panašia istorine patirtimi – telkimas, Lietuvos istorinės patirties sklaida į ateitį, „tiltas“ į kaimynines erdves“, – teigė Vytauto Didžiojo universiteto profesorius.

Anot jo, esame nebe tie patys, kaip šventojo popiežiaus Jono Pauliaus Antrojo vizito metu, kai mus reikėjo guosti, taikyti.

Tada visai natūraliai atrodėme sau tie „mažiausieji mažyliai“. Dabar laikai keičiasi. Esame visaverčiai Europos Sąjungos nariai, mūsų balsas girdimas. Tačiau formuojasi labai didelis uždarumo, užsisklendimo pavojus. Jau ir Lietuvoje pakalbama apie neva „pavojus“, kurie „ateina iš Europos“, nors čia pat išdidžiai kartojame, jog patys esame Europa. Mano nuomone, egzistuoja visai kitas pavojus: užsisklęsti, išsivaikščioti po savo kiemus – štai tada mes ir vėl taptume pažeidžiami, o gal ir neapginami. Turime unikalią istorinę patirtį, tad galime ir privalome priimti ambicingą priesaką – skleisti tą patirtį sau ir kitiems, dabarty ir ateitin“, – pabrėžė prof. L. Mažylis.

Galų gale, anot profesoriaus, jo programinės nuostatos neabejotinai sutampa su ilgalaikėmis TS-LKD programinėmis nuostatomis, tad jam nekilo abejonių, su kokia komanda eiti į rinkimus. „Jei būčiau išrinktas, įsijungčiau – kaip ir iki šiol tai daro TS-LKD – į stipriausią ir įtakingiausią Europos liaudies partijos grupę. Siūlau nebijoti ieškoti, kuo mes galime būti svarbūs kitiems. Mes nebe „mažyliai“. Dabar jau patys turime eiti pas tuos, su kuriais galime dalintis patirtimi. Eiti, ieškoti ir rasti“, – kalbėjo prof. L. Mažylis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: