vrk.lt archyvo nuotr.

Šiandien Europos Parlamento narys Antanas Guoga buvo informuotas, kad greičiausiai negalės kandidatuoti į LR Seimą. Tokią žinią jam pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas, iškvietęs A. Guogą į VRK. „Nesu oficialus kandidatas į LR Seimą, todėl toks dėmesys mano kalboms apie galimą kandidatavimą stebina. Akivaizdu, kad kažkas labai rūpinasi tuo, kad tik netapčiau kandidatu ir nesumenkinčiau kitų kandidatų galimybių“, – sako A. Guoga. Jis prieš keletą savaičių išsakė savo ketinimus kandidatuoti į LR Seimą ir mesti iššūkį LR Premjerui Algirdui Butkevičiui Vilkaviškio rinkiminėje apygardoje.

VRK pirmininko Zenonas Vaigauskas susitikime pranešė, kad LR teisės aktai nustato, jog kandidatais į LR Seimą negali tapti dvigubą pilietybę turintys asmenys. „Pasaulio lietuviai, turintys dvigubą pilietybę, Seime nepageidaujami,“ – po susitikimo su VRK pirmininku sakė A. Guoga. „Dviguba pilietybė netrukdo dirbti Lietuvai nei Europos parlamente, nei savivaldybėse. Dviguba pilietybė taip pat nėra kliūtis dirbti ministru ar ministru pirmininku. Kodėl tai turėtų trukdyti darbui Seime?,“ – svarsto politikas.

Nuolat konstatuojamas siekis susigrąžinti į Lietuvą išvažiavusius svetur piliečius. Dviguba pilietybė – normalus, teisinis Lietuvos įstatymais leidžiamas piliečio statusas. Nepaisant to, teisės aktų nuostata dėl pilietinių teisių ribojimo dvigubą pilietybę turintiems LR piliečiams vis dar gyvuoja. „Didesnės Lietuvos nesukursime ir išsibarsčiusių po pasaulį lietuvių nesusigrąžinsime, jei nesiimsime adaptuoti teisinės bazės prie šiandienos realijų“ – sako europarlamentaras A. Guoga.

Jis ragina LR Seimo pirmininkę imtis jai suteiktų galių ir keisti reikalingus teisės aktus taip, kad visiems Lietuvos piliečiams būtų užtikrintos vienodos galimybės įgyvendinti savo pilietines teises. „Ne aš vienas esu tokioje situacijoje. Yra daugybė energingų, profesionalių, galinčių daug pasitarnauti savo šaliai lietuvių tokioje pačioje situacijoje, kaip ir aš. Bus labai įdomu, ar Loreta Graužinienė imsis veiksmų šiai absurdiškai situacijai spręsti, ar paliks viską, kaip yra, ir tokiu būdu palengvins koalicijos kolegos A. Butkevičiaus situaciją Vilkaviškyje“, – retoriškai klausia A. Guoga.

Politikas atsidurtų sudėtingoje padėtyje, jei dėl politinės karjeros tektų atsisakyti šiuo metu turimos Australijos pilietybės, kurią įgijo emigravęs į šią šalį dar būdamas vaiku. Viena rimčiausių priežasčių, kodėl A. Guoga negali skubotai atsisakyti Australijos pilietybės, yra susijusi su dvejomis nepilnametėmis dukromis, gyvenančiomis Australijoje. A.Guogai atsisakius šios šalies pilietybės, paauglės dukros taip pat jos galimai netektų. „Neturiu teisės dėl savo pasirinkto politinio kelio užkirsti kelią jų pasirinkimams“, – svarstomą sprendimą sustabdyti planus kandidatuoti į LR Seimą išsakė Lietuvos politikas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: