Kauno žinių archyvo nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija inicijuoja kreipimąsi į Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę, reikalaudami atleisti iš pareigų Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką Zenoną Vaigauską.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas yra įgaliotas užtikrinti deramą šios Komisijos darbą. Tačiau šie Seimo rinkimai akivaizdžiai rodo, kad esamas Komisijos pirmininkas nebesugeba tinkamai susitvarkyti su šiomis pareigomis.

„Pirmiausia, nebuvo užtikrinta rinkėjų asmens duomenų apsauga. Rinkėjai skundėsi, kad norint atsispausdinti rinkėjo kortelę puslapyje www.rinkejopuslapis.lt, sistema užstrigo. Vėl bandant prisijungti prie minėtojo puslapio, pasirodė ne prisijungiančiojo duomenys, bet kitų žmonių duomenys – vardai, pavardės, adresai, asmens kodai.  Vėliau prie minėto puslapio kurį laiką apskritai nebuvo galima prisijungti, – teigiama pareiškime. – Buvo gauta daugybė užsienyje gyvenančių lietuvių skundų dėl netinkamo 2016 m. Seimo rinkimų organizavimo ir dėl sudėtingų sąlygų įvairiose užsienio šalyse gyvenantiems lietuviams atlikti savo pilietinę pareigą“.

Pažymima, kad nebuvo užtikrintas sklandus apylinkių ir apygardų komisijų darbas ir dėl to nesuvokiamai ilgai užtruko balsų skaičiavimas. Komisijų nariai skundėsi, kad dėl to buvo kalti ne jie, o netinkamai veikusi Vyriausiosios rinkimų komisijos naudojama duomenų valdymo sistema.

Primename, kad klausimas dėl aplaidaus Zenono Vaigausko darbo buvo keltas ir po ankstesnių rinkimų.

Seimo nariai įsitikinę, kad netinkamas Komisijos Pirmininko darbas kenkia ne tik pačios Komisijos įvaizdžiui, bet ir skatina rinkėjų pasipiktinimą, nepasitikėjimą rinkimų sistema. Be to, aplaidus Komisijos pirmininko darbas kelia grėsmę ir apskritai valstybės interesams.

Taip pat skaitykite: Seimo rinkimai: socialinės politikos ir politinės kultūros problemos

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: