© Valdo Šereikos / lsdp.lt archyv. nuotr.

Tai  ištraukta iš atminties Maironio poemos  „Jūratė ir Kastytis“ frazė, drauge vardą Kastytis čia konvertuojant į pavardę Balčytis. Kaip matote, strofos ritmika dar net ir pagerėjo, aliteracijos pasipildė naujais atspalviais. Tačiau net ir savo povyza Z.Balčytis greitai, regis, pradės panašėti į garsiosios poemos herojų, kurį tautos dainius cituojamų žodžių metu vaizduoja stovintį valties priekyje, atkišusį savo krūtinę audros smūgiams ir likimo išbandymams.

Žinia, valdančiųjų socialdemokratų suvažiavime šeštadienį europarlamentaras Z.Balčytis buvo patvirtintas partijos kandidatu prezidento rinkimams, taigi palaimintas bendražygių, linkint jam sugauti didžiąją savo gyvenimo žuvį. Tokiu būdu į jūrą išplaukė užgrūdintas vėjų, nubaltinta galva, tauriai pražilęs, – bet nevadinkime jo seniu, – kandidatas su raudonu kaklaraiščiu

Partijos suvažiavimas šeštadienį parsidėjo dokumentiniu filmu apie partijos patriarchą A.Brazauską. Tačiau, manding, patriarcho dvasia gyvena tarp partiečių be jokių dirbtinių simuliacijos ir stimuliacijos  priemonių. Tai ypač akivaizdu čia  puoselėjant dar anais laikais atrastą greičio matavimo vienetą – stepas paskui stepą.    Iš tiesų, kas dabar pasakytų, kad socialdemokratų vadai, nepaklausę išmintingo dvasios patarimo, ėmė ir perskubėjo kurpdami Visagino AE statybos planus, o taip pat ir kitais atvejais. Taigi kaip atrodo, ten, kur turėjo stovėti išsvajotoji elektrinė,  bėgant amžiams bus pastatyta paminklas lėtapėdžiui Stepui.

Apie tai vėl nevalingai prisimename išgirdę Z.Balčyčio pavardę. Nedidelė paslaptis, kad būtent šis socialdemokratų partijos veikėjas su didžiausiu entuziazmu kvietė forsuoti energetinį Lietuvos savarankiškumą įtvirtinantį veiksmų planą, ragino, nurodydamas išskirtinai svarius argumentus, neatidėlioti VAE statybos užmačių, tokiu būdu tiesiogiai ir netiesiogiai pasisakydamas prieš partijos užsibrėžtą lūkuriavimo, laiko tempimo, o gal ir geros idėjos užblokavimo taktiką.

Įdomu tai, ar dabar jau apšviestas didžiųjų prožektorių lempų, Z.Balčytis laikysis partinės drausmės, o  gal – priešingai – pasinaudos suteikta tribūna nepatogios tiesos išsakymui. Kaip atrodo, tai ir bus pati didžiausia Z.Balčyčio kandidatavimo prezidento rinkimuose intriga.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: