Konservatorių lyderiai Gabrielius Landsbergis ir Ingrida Šimonytė / © Irmanto Gelūno / Fotobankas nuotr.

Šių metų pirmajį pusmetį partijos, priklausomai nuo jų pasirodymo Seimo, Europos Parlamento bei savivaldybių tarybų rinkimuose rezultatų, iš valstybės biudžeto gaus per 2,751 mln. eurų. Dotacijas gauna partijos, per šiuos rinkimus surinkusios ne mažiau kaip 2 proc. visų rinkėjų balsų 

Penktadinį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nustatė, kad Politinių partijų įstatymo reikalavimus partijoms, kurios savo veiklai finansuoti siekia iš valstybės biudžeto gauti asignavimų, pagal paduotą rinkėjų balsų skaičių atitinka šio politinės partijos:

Didžiausią biudžeto dotaciją gauna valdančiojoje koalicijoje esanti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – per 812 tūkst. eurų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – per 518 tūkst. eurų.

Lietuvos social demokratų partija (LSDP) gavo per 399 tūkst. eurų.

Parama Liberalų sąjūdžiui – per 239 tūkst. eurų.

Darbo partijos dotacija– per 226 tūkst. eurų

Laisvės partijai atiteko – per 149 tūkst. eurų.

Seimo rinkimų kartelės neperžengusios partijos:

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) dotacija per 147 tūkst. eurų.

Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) – apie 99 tūkst. eurų,

Partija „Laisvė ir teisingumas“ – per 81 tūkst. eurų,

Centro partija-Tautininkai – per 77 tūkst. eurų.

Pagal rinkėjų balsus šį pusmetį teisę į asignavimus, dabar turi 10 partijų. Praeitą pusmetį buvo aštuonios. Naujai teisę biudžeto dotracijas įgijo Laisvės partija ir Lietuvos socialdemokratų darbo partija.

2021 m. pirmą pusmetį vieno rinkėjo balsas atitinka 0,59 euro dotacijos dalį. 2021 metais partijos iš valstybės biudžeto turėtų gauti per 5,5 mln. eurų dotacijų.

Šį pusmetį konservatoriams dotacija padidėjo 78 tūkst. eurų,  Darbo partijai – 23 tūkst. eurų. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) dotacija sumažėjo labiausiai, partija šių metų pirmą pusmetį gaus per 131 tūkst. eurų mažiau.

Dotacijos pervedamos du kartus per metus – iki kiekvienų metų balandžio 15 ir lapkričio 15 dienos.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: