© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Popiežius Pranciškus antradienį vyksta į Strasbūrą trumpo vizito Europos Parlamente, kur tikisi padėti suteikti naujos energijos “pavargusiai” Europai, išgyvenančiai ekonomines krizes ir kylantį nacionalizmą.

Pranciškus palieka savo “papamobilį” ir – nors tai nėra būdinga minias mėgstančiam argentiniečių pontifikui – per keturias valandas truksiančią kelionę, kuri bus trumpiausias visų popiežių užsienio vizitas, savo laiką skirs kalboms europarlamentarams ir Europos Tarybai.

Tai bus antras popiežių vizitas Europos Parlamente Prancūzijos Strasbūro mieste. Pranciškus taip pat trumpam susitiks su darbą baigiančiu Europos Vadovų Tarybos pirmininku Hermanu Van Rompuy (Hermanu Van Rompėjumi) ir naujuoju Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude’u Junckeriu (Žanu Klodu Junkeriu).

Nuo praėjusio popiežiaus apsilankymo Strasbūre 1988-aisiais klimatas smarkiai pasikeitė ir Vatikano stebėtojai sako, jog Pranciškui teks labiau stengtis, kad jo balsas vis pasaulietiškesniame žemyne būtų išgirstas.

Tikinčiųjų minios popiežiaus kalbas turėtų stebėti didžiuliuose ekranuose priešais miesto katedrą. Dėl protokolo reikalavimų Katalikų Bažnyčios vadovas iš Europos Parlamento į Europos Tarybą važiuos, o ne eis, prieš kelionę nurodė Vatikanas.

77 metų popiežius anksčiau yra pavadinęs Europą “pavargusiu” žemynu, kuris pametė savo kelią, ir gali pakartoti tokius perspėjimus didėjant radikalizacijai, ypač – tarp nusivylusių jaunesnės kartos atstovų.

Tikimasi, kad popiežius paragins siekti didesnės tolerancijos, socialinio įtraukimo ir dialogo, kaip išeities didėjant rasizmui nuo ekonomikos krizės smarkiai nukentėjusiose šalyse, kur klesti nacionalistinės, euroskeptiškos ir antiimigracinės partijos.

Jo vizitas provokavo protestus kai kuriuose sluoksniuose, tarp jų – “Femen” aktyvistės pirmadienio akciją, kai ji nuogomis krūtimis užlipo ant altoriaus katedros Strasbūro katedroje. Kritikai peikia Europos Parlamento pirmininko Martino Schulzo (Martino Šulco) sprendimą pakviesti religinį lyderį sakyti kalbos pasaulietiškai institucijai.

M.Schultzas kvietimą šį savaitgalį teisino Vatikano laikraščio “L’Osservatore Romano” redakcijos skiltyje ir sakė, kad šis vizitas galėtų padėti “Europai nusikratyti savo stingulio” ir jokiu būdu nėra “ataka prieš pasaulietiškumą”.

Popiežiaus dešinioji ranka, Vatikano premjeras Pietro Parolinas (Pjetras Parolinas), sakė, kad Pranciškaus žinia turės stiprią socialinę dimensiją, ir paragino katalikus įnešti “savo indėlį” į Europos projektą, demonstruojant “solidarumą su nušalintaisiais”.

Pasaulio 1,2 mlrd. katalikų lyderis tikriausiai ragins labiau stengtis spręsti jaunimo nedarbo, kuris žemyne yra vidutiniškai 21,6 proc., problemą ir rūpintis tais, kurie bėga iš karo zonų ir nuo persekiojimo, taip pat – pagyvenusiais žmonėmis.

Daugeliui, pirmiausia – Bažnyčios konservatorių sparne, svarbu tai, ar Pranciškus paminės tokius opius klausimus kaip gėjų santuokos, abortai ir eutanazija, po pastaruoju metu priimtų įstatymų pakeitimų Europos šalyse.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: