(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lapkričio 12 d. Paryžiuje, seniausioje Prancūzijos jaunimo bibliotekoje „L‘ Heure Joyeuse“ prancūzų leidykla „Motus“ pristatys vieno žymiausių Lietuvos dailininkų Stasio Eidrigevičiaus iliustruotą knygą vaikams „Berniukas meilės pilna širdimi“ (Le Garcon au coeur plein d‘amour), kurią įkvėptas dailininko kūrybos parašė prancūzų rašytojas Francois David.

„Stasys Eidrigevičius yra išskirtinis, pasaulyje pripažintas lietuvių menininkas. Jau daugelį metų mes svajojome išleisti jo iliustruotą knygą ir pagaliau ši svajonė išsipildė su šia stebinančia ir jaudinančia istorija, inspiruota S. Eidrigevičiaus pasaulio dvasios,“ – džiaugiasi knygos autorius bei leidėjas Francois David, bendradarbiavęs su iliustratoriumi 15 metų.

S. Eidrigevičius su prancūzų skaitytojais taip pat susitiks ir Kano (Caen) mieste vyksiančiame devynioliktajame Šiaurės šalių literatūros ir meno festivalyje „Šiauriečiai“ (Les Boreales). Knygos pristatymai vyks lapkričio 14 d. Kano miesto knygyne, lapkričio 15 d. Šerbūro (Cherbourg) knygyne, bei lapkričio 16 d. Sées miesto bibliotekoje.

„Šiauriečių“ festivalyje, kuriame šiais metais pristatoma Lietuvos, Latvijos bei Estijos kultūra, S. Eidrigevičius ne tik bendraus su skaitytojais, bet ir dalyvaus diskusijoje apie dabartines Baltijos šalių realijas su prancūzų žurnalistu Antoine‘u Jacob‘u, rašančiu apie Baltijos šalis, bei prancūzų istoriku, Estijos istorijos žinovu Jean‘u Pierre‘u Minaudier‘u.

Stasio Eidrigevičiaus kūrybos pristatymą Prancūzijoje remia LR kultūros ministerija ir Tarptautinių kultūros programų centras.

Daugiau informacijos apie S. Eidrigevičiaus iliustruotą knygą rasite čia.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: