Antradienį Vilniuje įvyko spaudos konferencija, kurioje FIBA Europe generalinis sekretorius Naras Zanolinas apžvelgė savo vizito Lietuvoje rezultatus, o „EuroBasket 2011“ organizacinio komiteto atstovai pristatė būsimo 2011 m. Europos krepšinio čempionato bilietų kainodarą ir pardavimo strategiją.

Sausio 28 – vasario 2 d. viešėdamas Lietuvoje vienas FIBA Europe vadovų dalyvavo burtų traukimo ceremonijoje,  taip pat aplankė visus šešis miestus, kuriuose numatoma rengti „EuroBasket 2011“ varžybas.

„Prieš apžvelgdamas savo vizitą Lietuvoje pirmiausia norėčiau padėkoti organizatoriams už nuostabią burtų traukimo ceremoniją. Ji buvo geriausia iš visų mano matytų, – pareiškė N.Zanolinas. – Gavau daugybę trumpųjų žinučių iš visos Europos su sveikinimais ir padėkomis už nuostabų renginį, tačiau dėkoti reikia ne man, o organizatoriams“.

Pasak FIBA Europe generalinio sekretoriaus, jis įsitikino, kad iš esmės visi darbai vykdomi pagal per ankstesnį jo vizitą pateiktus grafikus, todėl jis neabejoja, jog visi FIBA Europe akcentuoti klausimai bus išspręsti laiku.

„Paskubinti  arenos statybą galėtų Klaipėda, tačiau meras man garantavo, kad tai bus padaryta artimiausiu metu ir arena bus atidaryta pavasarį. Patikrinti arenos asmeniškai atvyksiu kovo 31 dieną, tačiau neabejoju, kad viskas bus atlikta laiku“, – sakė N.Zanolinas. FIBA Europe generalinis sekretorius taip pat buvo patenkintas Kauno arenos statybos pažanga. „Gegužės pradžioje esu pakviestas į Kauną, kur vyks didelis tarptautinis renginys, tapsiantis oficialiu arenos atidarymu“, – sakė N.Zanolinas. Jis taip pat pasakė, kad Kauno arenos talpa – 15 tūkstančių vietų – gali prireikus būti išplėsta dar 2 tūkstančiais.

Konferencijoje Lietuvos žiniasklaidai buvo pristatytos ir Europos pirmenybių Lietuvoje bilietų kainos. „Kiekvienas organizatorius turi teisę sudaryti savo bilietų platinimo strategiją. Visada padedame, konsultuojamės, bet už viską atsakingi yra vietos organizatoriai. Pasakiau, kad jūs išprotėję – jūsų kainos yra per mažos. Juk tai pats didžiausias renginys Europoje. Suprantu finansinę padėtį, bet toks įvykis vyksta tik kartą gyvenime. Tai yra lietuvių atsakomybė, bet kainos yra per mažos“, – sakė FIBA Europos generalinis sekretorius N.Zanolinas

Pasak Lietuvos krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno, buvo stengiamasi surasti aukso vidurį – kad bilietų kainos būtų ne per didelės Lietuvos krepšinio sirgaliams, kad jų čempionatą pamatytų kaip galima daugiau ir kad organizaciniam komitetui pavyktų padengti dalį čempionato organizavimui skiriamų lėšų. „Čempionatas skirtas Lietuvai, norime, kad ji matytų Lietuvos žmonės. Tokių kainų nebuvo nė viename čempionate, – sakė M.Balčiūnas. – Pirmiausiai bilietus pirks lietuviai, o vėliau kitos šalys. Džiaugiamės, kad pavyko išlaikyti tokias kainas ir tikimės, kad arenos bus sausakimšos visuose miestuose. Tai mūsų tikslas“.

„EuroBasket 2011” organizacinio komiteto bilietų paradavimo grupės vadovė Dovilė Lukavičiūtė pranešė, kad vieša prekyba bilietais prasidės kovo 1 dieną. Bilietus platins „Tiketa“. „Tačiau jau nuo vasario 3 dienos startuoja „EuroBasket Fanklubas“, kurio nariai pradinėmis kainomis bilietus galės įsigyti keliomis dienomis anksčiau. Kiekvienas klubo narys ateityje gaus ir kitokių patrauklių  pasiūlymų“, – sakė D.Lukavičiūtė.

Į Lietuvos rinktinės rungtynes pirmajame etape Panevėžyje bilietai kainuos nuo 89 iki 209 litų. Kituose miestuose visos dienos bilietai į tris mačus kainuos nuo 69 iki 169 litų. Panevėžyje vyksiančių pirmų dviejų dienos mačų bilietų kainos taip pat bus nuo 69 iki 169 litų. Bilietai į antrojo etapo rungtynes Vilniuje kainuos nuo 129 iki 279 litų. Finalinio etapo bilietai Kauno arenoje kainuos nuo 139 iki 349 litų.Finalas ir rungtynės dėl trečiosios vietos bus atskirtos – nuo 189 iki 349 litų.

„EuroBasket 2011“ vyks šešiuose Lietuvos miestuose 2011 m. rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 d. Jame dalyvaus 24 komandos, grupės varžybos bus rengiamos Alytuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir  Šiauliuose, antrasis etapas – Vilniuje, finalo etapas – Kaune.

EuroBasket2011 informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: