© Wikimedia Commons nuotr.

Viešėdamas Milane Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius kartu su Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8 formatas) atstovais susitiko su Japonijos premjeru Shinzo Abe.

Lietuvos premjeras pristatė inovacijų plėtrą regione ir poveikį ekonomikos augimui. „Ieškodami pažangių sprendimų, šiandien vargiai išsiversime be inovacijų, išmaniųjų technologijų ar didelį potencialą turinčių biotechnologijų. Tai, kad šis dešimtmetis priklauso gyvybės mokslams įsitikinome neseniai Vilniuje surengę antrą tarptautinį forumą „Life Sciences Baltics 2014“, kuriame dalyvavo šios srities ekspertai iš viso pasaulio“, – sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Forume didelis dėmesys buvo skiriamas ne tik mokslo idėjoms, bet ir investicijų pritraukimui, mokslo rezultatų komercializavimui, nes tai padėtų plačiau praktikoje taikyti mokslo naujoves. „Atėjo laikas paskatinti Šiaurės ir Baltijos šalių bei Japonijos bendradarbiavimą šiose srityse“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Lietuvos Vyriausybės vadovas pasiūlė apsvarstyti galimybę generuoti ir įgyvendinti bendrus privataus ir viešojo sektoriaus projektus tose srityse, kurios yra globalios ekonomikos varomoji jėga. Tai – gyvybės mokslai, inovacijos inžineriniuose sprendimuose ir medicinos diagnostikoje, elektromobilių plėtra, išmaniųjų miestų projektai.

Ministras Pirmininkas taip pat kalbėjo, kad politikai turi didinti viešųjų paslaugų veiksmingumą ir sudaryti sąlygas piliečiams kuo plačiau naudotis išmaniomis technologijomis. „Turime suteikti mūsų visuomenėms galimybes atrasti save besikeičiančių technologijų pasaulyje, leisti jiems kurti ir tobulėti“, – baigdamas savo kalbą sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas, išreikšdamas viltį, kad šis susitikimas suteiks impulsą naujai Šiaurės–Baltijos ir Japonijos bendradarbiavimo krypčiai.

Susitikime taip pat buvo aptarti Azijos ir Europos regioniniai klausimai, padėtis Ukrainoje, moterų įtraukimas į sprendimų priėmimo procesus politikos, ekonomikos bei kitose svarbiose srityse.

Italijoje Lietuvos Vyriausybės vadovas dalyvauja Europos ir Azijos valstybių viršūnių susitikime (ASEM).

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: