Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) diplomatinėje konferencijoje, organizuotoje Pekine, birželio 26 d. pasirašyta nauja tarptautinė sutartis – Pekino audiovizualinių atlikimų sutartis.

Ši nauja sutartis užpildė atlikėjų teisių tarptautinio reglamentavimo spragą audiovizualinėje srityje, likusią nuo 1961 metų, kai priėmus Romos konvenciją dėl atlikėjų, fonogramų gamintojų ir transliuojančiųjų organizacijų apsaugos, atlikėjų kūrybinės veiklos rezultatams audiovizualinėje srityje nebuvo suteikta atitinkamo lygio apsauga.

Pekino audiovizualinių atlikimų sutartį pasirašė 48 šalys – PINO narės, 122 šalys, tarp jų ir Lietuva, pasirašė baigiamąjį PINO diplomatinės konferencijos aktą. Audiovizualinių atlikimų sutarties 26 straipsnyje numatyta, kad ši sutartis įsigalios praėjus trims mėnesiams po to, kai šalys – PINO narės pateiks PINO generaliniam direktoriui 30 sutarties ratifikavimo dokumentų ar prisijungimo aktų.

Sutarties nuostatos suteikia atlikėjams – aktoriams, dainininkams, muzikantams, šokėjams ir kitiems asmenims, kurie vaidina, dainuoja, skaito, deklamuoja, interpretuoja ar kitaip atlieka literatūros, meno ar folkloro kūrinius – išimtines turtines ir asmenines neturtines teises į jų audiovizualinius atlikimus. Diplomatinėje konferencijoje dalyvavę filmų aktoriai ir kiti atlikėjai bei filmų prodiuseriai sveikino šią naują intelektinės nuosavybės sutartį, kurios priėmimas turės didelę reikšmę atlikėjų statusui ir jų teisių apsaugos modernizavimui.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: