Prognozuojama spalio mėnesio infliacija - 0,2 procento
(c) KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

Lietuvos statistikos departamentas prognozuoja, kad 2011 m. spalio mėn., palyginti su 2011 m. rugsėjo mėn., pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota mėnesinė infliacija bus 0,2 procento.

Metinė infliacija spalio mėn., tikėtina, gali siekti 4,5, o vidutinė metinė – 4,0 procento. Rugsėjo mėnesį užfiksuota metinė infliacija buvo 4,7, o vidutinė metinė – 3,8 procento.

Tikėtina, kad didžiausią įtaką spalio mėn. infliacijai turės tebekylančios maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos. Daugelio metų patirtis rodo, kad infliaciją spalio mėnesį taip pat gali didinti naujų žiemos drabužių ir avalynės kolekcijų kainos.

Kitų prekių ir paslaugų grupių kainos, tikėtina, reikšmingai nekis ir turės nedaug įtakos SVKI dinamikai.

Nors augimas nebuvo stabilus, tačiau labiausiai šiais metais augo drabužių ir avalynės bei maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos, nedaug nuo jų atsilieka ir transporto grupės prekių ir paslaugų kainos.

Ryšių paslaugų kainos pastaruoju metu beveik nekinta. Stabilizavosi alkoholinių gėrimų ir tabako kainos, tačiau dėl akcizų padidėjimo galimas tabako kainų augimas.

Prognozuojama spalio mėnesio infliacija nepakeis SVKI tendencijos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: