Projektas
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kaune organizuojamas dizaino projektas „Didėja“, jungiantis jaunų Lietuvos dizainerių idėjas ir baldų gamintojų pajėgumus į visumą. Jos vaisius – nauja Lietuvoje sukurtų ir pagamintų daiktų kolekcija.

VšĮ „Interjero erdvė“ ir dizaino studija „ALL design“ ėmėsi iniciatyvos sujungti du svarbius faktorius, vis dažniau minimus, kalbant apie ateities perspektyvas, – kūrybą ir verslą.

Projekto „Didėja“ tikslas – suaktyvinti kūrybinių industrijų šaką – dizainą ir plėsti lietuviško dizaino rinką. Šiuo metu yra paskelbtas konkursas jauniems dizaineriams (iki 35 m.), kurio užduotis yra sukurti nesudėtingos ir nebrangios gamybos, stilingą ir ergonomišką gaminį, remiantis partnerių – gamintojų paskelbtomis užduotimis.

Eskizus reikia pateikti iki šių metų rugsėjo 1 d. Vieno iš partnerių „Acme baltija“ užduoties „kompiuterinio krepšio dizainas“ terminas yra trumpesnis – eskizus šiai užduočiai reikia pateikti iki šių metų rugpjūčio 1 d.

„Kaunas išgyvena protų nutekėjimą, todėl svarbu skatinti tarptautinį bendradarbiavimą tarp universitetų, kūrybinių įmonių, ieškoti galimybių pritraukti užsienio kapitalą. Inovatyvių sprendimų paieška bei kūrybinių industrijų plėtra privalo tapti Kauno prioritetu.

Tokie projektai kaip „Didėja“ padeda dizaineriams, architektams ir kitiems kūrėjams tobulėti, ieškoti partnerių ir užsakovų“- sakė Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Visa informacija apie projektą, dalyvavimo sąlygas, projekte dalyvaujančias gamybos įmones ir jų skelbiamas užduotis yra pateikiama tinklapyje www.dideja.lt. Čia taip pat nuolat skelbiamos naujienos apie vykstančias dirbtuves bei susitikimus su projekte dalyvaujančiais gamintojais.

Eskizai, pateikti dizaino konkursui dalyvaus pirminėje atrankoje, o atrinktos idėjos bus eksponuojamos vienoje parodoje, kurios metu iš įmonių – projekto partnerių ir dizainerių sudaryta komisija parinks 5 – 15 eskizų, kurie bus nominuoti „Didėja“ nominacija.

Nominuotus prototipus, masteliu (1:1), įgyvendins projekte dalyvaujančios įmonės. Surinkta kolekcija „Didėja” keliaus po Lietuvą, skelbdama žinią apie verslo ir kūrybos sintezę bei jos rezultatus. Daugiausiai dėmesio sulaukę gaminiai turės galimybę būti gaminami masiškai.

Taip pat numatoma papildoma nominacija „E – komercija“, kuri bus skiriama idėjai, labiausiai atitinkančiai E-komercijos reikalavimus. Nominantui planuojamas realus E-komercijos projekto vystymas. E-komercijos projekto tikslas – parduoti lietuvišką dizainą pasaulyje.

Šis projektas naudingas ne tik jaunam dizaineriui, bet ir projekte dalyvaujančioms įmonėms. Inovatyvumas – viena iš įmonės savybių, kuri padeda išlikti nuolat kintančioje rinkoje. Projektas nuolat auga ir plečiasi, laukia naujų įmonių ir rėmėjų, norinčių prisidėti prie lietuvišo dizaino pozicionavimo rinkoje.

Projekto objektai: baldai, šviestuvai, namų apyvokos daiktai, žaislai, nešiojamo kompiuterio krepšiai ir kt. Gaminys orientuotas į serijinę gamybą, Lietuvos ir užsienio rinkas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: