© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė prieštaringai vertinamą televizijos laidų vedėją, garsėjantį ultrakonservatyviomis pažiūromis ir nepakantumu opozicijai bei gėjams, vadovauti pertvarkomai valstybinei naujienų agentūrai.

Įsake, kuris pirmadienį buvo paskelbtas Kremliaus tinklalapyje, nurodoma, kad Dmitrijus Kiseliovas paskirtas vadovauti naujienų agentūrai “Rossija segodnia” (“Rusija šiandien”), kuri bus sukurta naujienų agentūros “RIA Novosti” pagrindu, atlikus didelį struktūrinį pertvarkymą.

Įsakas, kuriuo visas “RIA Novosti” turtas perduodamas “Rossija segodnia” žinion, įsigalioja nuo jo paskelbimo. Rusijos prezidentas turi teisę paskirti arba atšaukti valstybinės naujienų agentūros vadovą.

“Rossiya Segodnya” sieks “nušviesti užsienyje Rusijos Federacijos valstybės politiką ir visuomenės gyvenimą”, sakoma Kremliaus tinklalapyje paskelbtame dokumente.

Kremliaus administracijos vadovas Sergejus Ivanovas žurnalistams nurodė, kad “RIA Novosti” ir kitų valstybinių žiniasklaidos kanalų pertvarkymas atliekamas siekiant didinti veiksmingumą ir mažinti išlaidas.

Apie “RIA Novosti” restruktūrizavimą skelbiantis prezidento Vladimiro Putino “įsakas nukreiptas siekti dviejų pagrindinių tikslų”, nurodė S.Ivanovas.

Pasak jo, pirmasis tikslas – “racionaliau naudoti biudžeto lėšas, skiriamas valstybiniams informaciniams kanalams”.

Antrasis uždavinys – “didinti valstybinės žiniasklaidos darbo veiksmingumą”, pridūrė jis.

Vis dėlto panašiau, jog šiuo žingsniu Kremlius siekia padidinti kontrolę valstybinės žiniasklaidos kanalams tuo metu, kai šalyje stiprėja kritika, nukreipta prieš jau 13 metų trunkantį V.Putino valdymą. Tikėtina, kad Kremlius taip pat planuoja imtis aktyvių veiksmų, kuriant šalies įvaizdį užsienyje.

“Rossija segodnia” vadovu paskirtas D.Kiseliovas dažnai kaltinamas propagandos skleidimu, taip pat yra žinomas dėl savo atvirai reiškiamų pažiūrų, nukreiptų prieš gėjus, Ameriką ir Rusijos opoziciją.

Rugpjūtį jis vienoje savo laidoje pareiškė manantis, kad homoseksualių žmonių organai netinka persodinimui ir turėtų būti deginami.

“Kai pasirodė ši žinia, iš pradžių visi galvojo, jog tai pokštas, – savo tinklaraštyje rašo populiarus Rusijos protestų lyderis Aleksejus Navalnas. – Tačiau ne, (tai tiesa).”

D.Kiseliovas iki šiol užėmė valstybinės federalinės televizijos bendrovės direktoriaus pavaduotojo pareigas, tačiau visuomenei jis labiausiai yra žinomas dėl savo vedamų sekmadieninių savaitės aktualijų laidų, transliuojamų kanalo “Rossija”, pagarsėjusio tulžingais išpuoliais prieš opoziciją.

“RIA Novosti” pastaraisiais metais sparčiai plėtė veiklą, pridėdama prie savo naujienų srauto sporto ir ekonomikos skiltis.

Žinia apie agentūros likvidavimą jos darbuotojams tikriausiai tapo didžiule staigmena: vienas darbuotojas, prašęs neskelbti jo vardo, nurodė, kad apie tai jie sužinojo tik iš Kremliaus tinklalapio.

Ši naujienų agentūra yra viena didžiausių pasaulyje. Ji taip pat yra ateinantį vasarį vyksiančios Sočio žiemos olimpiados oficiali informacinė rėmėja.

“RIA Novosti” pastaruoju metu taip pat pagarsėjo dėl tiesiogiai transliuotų didelio atgarsio Rusijoje sulaukusių teismo procesų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: