© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Tūkstančiai demonstrantų sekmadienį žygiavo Maskvos gatvėmis, reikalaudami, kad būtų paleisti į laisvę aštuoni aktyvistai, įkalinti po 2012 metais vykusių protestų prieš prezidentą Vladimirą Putiną.

Eitynes prižiūrėjo gausios saugumo pajėgos: šimtai policininkų išsirikiavo jų maršrute nuo Puškino aikštės iki Turgenevo aikštės, o virš sostinės centro ratus suko sraigtasparnis.

“Paleiskite politinius kalinius!” – skelbė didelis transparantas, nešamas demonstrantų kolonos priekyje.

Policija nurodė, kad eitynėse dalyvavo apie 2 000 protestuotojų, organizatorių vertinimais, jų buvo 10 000.

Eitynes organizavo opozicijos judėjimai. Jos buvo surengtos praėjus kelioms dienoms po to, kai prokurorai pareikalavo skirti Bolotnajos protestų dalyviams griežtas bausmes – po 5-6 metus nelaisvės.

Tie asmenys buvo suimti ir apkaltinti dalyvavimu “masinėse riaušėse” bei smurtu prieš policiją per neramumus, kilusius per Maskvos Bolotnajos aikštėje vykusį mitingą prieš V.Putino prisaikdinimą trečiai kadencijai 2012-ųjų birželį.

Teisiamųjų advokatai tvirtino, jog pateikti įrodymai nepagrindžia kaltinimų dėl smurto prieš policiją, o žmogaus teisių organizacijos teigė, kad ši byla yra politiškai motyvuota.

Tarptautinė žmogaus teisių organizacija “Amnesty International” šešis iš aštuonių teisiamųjų šioje byloje paskelbė sąžinės kaliniais ir paragino Rusiją atšaukti visus jiems pareikštus kaltinimus dėl dalyvavimo “masinėse riaušėse”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: