S. Scariolo:

Likus jau mažiau nei dviems savaitėms iki Europos čempionato pradžios, Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė trečiadienį, rugpjūčio 17 d., atvyko į Kauną.

Čia stipriausia Senojo žemyno rinktinė ketvirtadienį, rugpjūčio 18 d., sužais draugiškas rungtynes su mūsų šalies nacionaline komanda.

Mūsiškiai ispanams yra gerai pažįstamas varžovas. Per pastarąsias trejas vasaras šios rinktinės vien per draugiškus mačus jau žaidė penkis kartus, dar du sykius jų keliai susikirto tarptautinėse arenose.

Europos čempionų trenerio Sergio Scariolo teigimu, tai, kad dažnai tenka žaisti su lietuviais, yra ir teigiamas dalykas.

– Treneri, ko tikitės iš rytojaus rungtynių? – žurnalistai Karmėlavos oro uoste paklausė Scariolo.

– Neabejotinai tai neturės nieko bendro su Europos čempionatu, bet tai bus sudėtingos rungtynės. Abi komandos gerbia viena kitą, per paskutinius metus tarpusavyje žaidė daug kartų. Tikiu, kad fanams patiks šou, o treneriai gaus svarbią informaciją apie žaidimą.

– Žaisite naujoje arenoje, kuri buvo baigta statyti vos prieš kelias dienas. Toje pačioje arenoje vyks Europos čempionato finalai. Ar džiaugiatės turėdami galimybę žaisti pirmas rungtynes čia?

– Tikiuosi, kad šios dvi komandos bus rugsėjo 18 dieną tame pačiame mieste, toje pačioje arenoje ir mėgausis finalu. Bus daug komandų, kurios bandys mesti pirštinę mums, lietuviams. Europos čempionate bus daug gerų komandų, daug gerų žaidėjų. Pamatysime, kaip viskas klostysis iki finalo.

– Koks jūsų įspūdis apie Lietuvos rinktinę po mačo Madride?

– Paliko gerą įspūdį. Jie fiziškai stiprūs, daug gerų aukštaūgių, pajėgūs gynėjai, gera žaidimo organizacija. Bus sunku, bet mes labiau norime rinkti informaciją, o ne siekti rezultato. Rezultatas tokiose rungtynėse nėra pats svarbiausias dalykas.

– Ar esate patenkintas savo komandos forma?

– Esame tinkamame kelyje, mūsų žaidimas gerėja kasdien. Dar turime nemažai smulkmenų, kurias turime pataisyti. Dėl naujų žaidėjų truputėlį keičiame savo sistemą, bet esame gana patenkinti. Manome, kad esame tinkamame kelyje.

– Prieš rungtynes Madride kalbėjotės su Lietuvos rinktinės treneriu Kęstučiu Kemzūra. Apie ką buvo pokalbis?

– Kalbėjomės apie daug dalykų. Turime bendrą praeitį „Chimki“ komandoje, o jie neseniai ten žaidė draugiškas rungtynes su Rusija. Kalbėjome ir apie tai.

– Su Lietuvos rinktine susitiksite ir Europos čempionato grupių varžybose. Ar naudinga žaisti dvejas draugiškas rungtynes dar iki čempionato su komanda, kurią vėliau sutiksite ir grupės varžybose?

– Tai klausimas ne treneriui. Turime sudarytą tvarkaraštį ir turime pagal jį žaisti. Praeityje irgi taip buvo. Man reikia susikaupti krepšinio reikalams. Visada naudinga žaisti prieš labai stiprią komandą, nes tai suteikia geresnį vaizdą to, kaip veikia schemos.

Jonas Miklovas
BasketNews.lt informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: