(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Šių metų kovo mėnesį Vaikų linijos inicijuota akcija “Savaitė be patyčių” sulaukė beveik rekordinio skaičiaus organizacijų, institucijų ir šalies gyventojų palaikymo, kuris įkvėpė tęsti gražią tradiciją ir vėl burti visus norinčius į akciją, kuri skirta didinti visuomenės sąmoningumą apie patyčių ir pažeminimų problemą.

“Lietuva vis dar pirmauja tarp kitų Europos šalių pagal patyčių patyrimo paplitimą, tačiau mažais žingsneliais judame į priekį ir situacija mūsų visuomenėje keičiasi. Šių metų renginys “Savaitė be patyčių 2010″ sukėlė didelį atgarsį visuomenėje, kas dar kartą patvirtino, kad patyčių problema yra aktuali tiek vaikams tiek suaugusiems. Mes džiaugiamės ugdymo institucijų, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų aktyvumu ir tikimės, kad 2011m. iniciatyva praeis dar sėkmingiau nei šiais metais” – sako VšĮ “Vaikų linija” psichologė, iniciatyvos “Savaitė be patyčių” koordinatorė Marina Mažionienė.

Viena iš šios akcijos organizatorių – vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė – pabrėžia, kad patyčios – viena svarbiausių problemų, su kuriomis tenka susidurti Lietuvos vaikams.

“Manau, didelis ir labai svarbus visuomenės žingsnis – įvardinti problemą ir ją pripažinti, o tai, kad pernai akcijoje dalyvavo tiek daug mokyklų, institucijų, memorandumą prieš patyčias pasirašė aukščiausi šalies pareigūnai – rodo, kad mes jau esame pasiryžę tarti tvirtą “ne” patyčioms” – sako vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

Šių metų “Savaitė be patyčių” bus rengiama kovo 21-27 dienomis. Šios akcijos partneriai – įvairios šalies įstaigos ir organizacijos kvies į renginius, per kuriuos bus atkreipiamas visuomenės dėmesys į agresyvų vaikų elgesį, į patyčias ir pažeminimus. Mokyklos, darželiai, kitos ugdymo įstaigos kviečiamos tapti akcijos dalyviais ir prisijungti, kuriant savo veiklą. Kiekvieną mokykla bus registruojama ir tokiu būdu – taps akcijos dalyvė.

Informacija apie akciją bus nuolatos atnaujinama Vaikų linijos internetinėje svetainėje www.vaikulinija.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: