(c) KaunoŽinios.lt archyvo nuotr.

Savaitgalį Kauno mariose įvyko RS-280 buriavimo čempionato priešpaskutiniojo – septintojo etapo penki plaukimai. Ypač arši kova šiame etape virė tarp čempionato jachtų lyderių: RAGANOSIO, ARABELOS ir LEVANTE.

Jachta LEVANTE, vadovaujama kapitono Tauro Rymonio, triskart atplaukė pirma, vieną kartą antra ir paskutinįjį plaukimą finišavusi šešta, sugebėjo laimėti etapą ir sumažinti skirtumą nuo antroje vietą čempionate užimančios ARABELOS iki 2 baudos taškų. Jachtos ARABELA įgula, vadovaujama kapitono Raimondo Šiugždinio, atitinkamai plaukimuose finišavusi ketvirta, trečia, antra, antra ir ketvirta, bendroje etapo įskaitoje iškovojo antrą vietą.

Jachtos RAGANOSIS įgula, vedama kapitono Sauliaus Pajarsko, pirmąjį plaukimą finišavusi trečia, antrajame šventė pergalę, tačiau trečiajame plaukime trūkus stiebą laikančiam trosui, turėjo iš distancijos pasitraukti. Iki kitų plaukimų startų, kurie prasidėjo sekmadienį, įgula sutvarkė gedimą ir ketvirtajame plaukime finišavo trečia, o paskutiniajame plaukime finišavo pirmoji. Bendroje etapo įskaitoje ši jachta užėmė ketvirtą vietą. Trečią vietą etape iškovojo kapitono Gintauto Kalaušio vadovaujama jachta RA.

Septintajame RS-280 buriavimo čempionato etape ypač daug intrigos sukėlė olimpinės vicečempionės Gintarės Volungevičiūtės vyro brazilo Roberto Scheidto dalyvavimas RS jachtų varžybose. Robertas Scheidtas yra 10 kartų iškovojęs pasaulio čempiono titulą (9 kartus Laser j.kl., ir 1 kartą Star j.kl.), ir yra 3 Olimpinių medalių laimėtojas. Robertas vairavo KNYGŲ KLUBO jachtą, kuri šiame etape iškovojo šeštąją vietą.

Bendroje čempionato įskaitoje pirmauja RAGANOSIO įgula, surinkusi 41 baudos tašką. Ji 14 taškų lenkia ARABELOS įgulą (55 baudos taškai). Tuo tarpu trečioje vietoje esanti LEVANTE įgula (57 baudos taškai) nuo antrosios vietos atsilieka tik per du taškus.

RS-280 buriavimo čempionato nugalėtojai paaiškės paskutiniuose trijuose aštuntojo etapo plaukimuose, kurie įvyks spalio 10 dieną Kauno mariose.