Organizatorių archyvo nuotr.

Šį savaitgalį Kaune vyks tarptautinė dekoratyvinių balandžių paroda, kurioje bus pristatyta daugiau nei 1000 balandžių. Parodoje dalyvaus augintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos. Tai yra didžiausia dekoratyvinių balandžių paroda Baltijos šalyse.

„Lietuvoje yra apie 2000 balandžių augintojų, kurie aktyviai dalyvauja sparnuočių parodose ir mugėse. Organizuojamoje parodoje kiekvienais metais dalyvauja vis daugiau vietinių ir užsienio sparnuočių augintojų“, – teigė didžiausios Baltijos šalyse dekoratyvinių balandžių parodos organizatorius, balandžių augintojas ir fotografas Linas Petraška.

Šių metų išskirtinumas, kad parodoje apsilankys ypatingai garbingas svečias – Rusijos balandžių augintojų federacijos prezidentas Aleksandras Sedovas. Jis šalyje lankysis lapkričio 10-11 dienomis su dešimties žmonių delegacija, kuri apdovanos prizinių vietų laimėtojus.

Antrus metus Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ organizuojamoje tarptautinėje parodoje balandžių ekspertų komisija vertins jų dalyvius pagal sparnuočių figūrų formas, plunksnų puošnumą, spalvų atitikimą ir kitus parametrus. Pirmąją parodos dieną lankytojai pamatys balandžių ekspertų komisijos įvertinimų balus, skirtus kiekvienam parodoje eksponuojamam balandžiui. Parodoje bus apdovanoti geriausi balandžių augintojai.

„Atvykę į parodą lankytojai dažnai nustemba, nes balandžiai jiems asocijuojasi su pilkomis ir juodomis spalvomis, o čia bus galima išvysti įvairiausio margumo dekoratyvinių paukščių. Vienos garsiausių Nikolajevo balandžių veislės augintojai šiais metais į parodą atveš šios rūšies čempionus, kurie skraidymo varžybose įveikė ilgiausias distancijas“, – pasakojo Rasa Vyšniauskienė, „Baltic RED“, valdančios prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“, rinkodaros vadovė.

Paskutiniąją parodos dieną labdaros aukcionu organizatoriai prisidės prie Kaišiadorių rajono Paparčių Šv. Juozapo vaikų globos namų auklėtinių gerovės. Jo metu parodos lankytojai galės įsigyti vaikų tapytus piešinius, kuriuose vaizduojami balandžiai. Aukciono metu surinktos lėšos bus skirtos šių globos namų vaikams. Renginys vyks lapkričio 10-11 d. Kaune, prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ parodų salėje. Parodos darbo laikas – šeštadienį nuo 10 iki 20 ir sekmadienį nuo 9 iki 18 valandos.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: