(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Trečiadienį Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje įvyko viešas susirinkimas su gyventojais, kuriame buvo pristatomi Bendrojo plano antrojo pakeitimo sprendiniai, sprendinių poveikio ataskaita, informacija apie gautus pasiūlymus.

Kauno miesto savivaldybės teritorijos bendrasis planas yra patvirtintas 2003 metais. Nuo to laikotarpio įvyko nemažai pokyčių tiek miesto ekonominėje aplinkoje, tiek Lietuvos teritorijų planavimo dokumentų teisinėje bazėje.

Miesto savivaldybės administraciją pasiekė nemažai gyventojų prašymų dėl vienokių ar kitokių priežasčių pakeisti atskirų teritorijų ar pavienių sklypų tikslinę žemės naudojimo paskirtį. Savo pasiūlymus dėl bendrojo plano pakeitimų teikė ir savivaldybės administracijos teritorijų planavimo specialistai, atsižvelgdami į objektyvius veiksnius. Bendrojo plano sprendiniai galioja iki 2013 metų.

Šiuo metu yra rengiamas Bendrojo plano antrasis pakeitimas. Pakeitimų rengėjas buvo parinktas, vykdant viešųjų pirkimų konkursą. Jo laimėtoju tapo Kauno SĮ „Kauno planas”. Antrasis bendrojo plano pakeitimas atliekamas, siekiant sudaryti palankesnes sąlygas gyvenamosios statybos, verslo ir visuomeninių teritorijų plėtrai, atsižvelgiant į gyventojų ir žemės savininkų pageidavimus, miesto struktūros plėtojimo nuostatas bei strateginius tikslus.

„Bendrojo plano pakeitimai nagrinėjami tik apibrėžtose teritorijose ir apima tik tikslinės žemės naudojimo paskirties būdų ir pobūdžių pakeitimus. 2009 m. gruodžio 22 d. Savivaldybės taryba patvirtino bendrojo plano antrojo pakeitimo koncepciją. Visą mėnesį sprendiniai buvo eksponuojami ir svarstomi su visuomene”, – sakė Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius.

Šio viešo svarstymo metu išsakyti gyventojų pasiūlymai ir pastabos bus įtraukti ir į juos bus atsižvelgta tvirtinant sprendinius.

Kauno miesto savivaldybė, remdamasi fizinių ir juridinių asmenų prašymais bei administracijos nurodymais, pasiūlė pakeisti Bendrąjį planą – iš viso 121 teritorijoje.

Taryba, tvirtindama koncepciją, nurodė 10 svarstytinų vietų, kurias reikėtų panagrinėti plačiau: šeši sklypai Kleboniškyje – Neries pakrantėje ir Margavos, Vaistariškių, Vasarvietės g., sklypas Vaišvydavoje, miško paskirties teritorija Aukštutiniuose Kaniūkuose, keli sklypai Vičiūnuose – Kruonio g. ir teritorijos prie Kiaunių gatvės.

Bendrojo plano antrojo pakeitimo koncepcijos projekto vadovas Laurynas Byla gyventojams pristatė, kaip buvo ruošiamasi plano keitimui. Iš viso darbas buvo suskirstytas į tris etapus: esamos plano būklės analizė, koncepcija ir sprendinių parengimas. Kiekviena teritorija iš 121 buvo nagrinėta pagal tam tikrus principus, o pagal gautus rezultatus ir buvo parengta bendra koncepcija. Be to, SĮ „Kauno planas” taip pat atliko ir Strateginių pasekmių aplinkai vertinimą, su kuriuo supažindino ir visuomenę.

Po išsamaus pristatymo gyventojai galėjo užduoti juos dominančius klausimus bei pateikti savo pasiūlymus, įvairias pastabas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: