(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, gruodžio 1 d. šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 300,6 tūkst. bedarbių arba 13,9 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų – lygiai tiek pat buvo registruota šių metų pradžioje.
Bedarbių dalis tarp darbingo amžiaus gyventojų lapkritį mažėjo 0,3 proc. punkto.

„Palaipsniui nuo liepos kas mėnesį mažėjantis nedarbas rodo, kad po truputį stabilizuojasi situacija darbo rinkoje. Geroji žinia yra ta, kad palyginti su 2009 metais, išaugo laisvų darbo vietų įregistravimo, įdarbinimo, nusiųstų darbo ieškančių asmenų į aktyvias darbo rinkos politikos priemones rodikliai.” – pažymėjo Lietuvos darbo biržos direktorius Mindaugas Petras Balašaitis.- „Lapkritį įregistruota 15,7 tūkst. laisvų darbo vietų – dvigubai daugiau nei pernai. Analogiškai daugiau yra įdarbintų ir nukreiptų į aktyvios darbo rinkos politikos priemones.”

Šiuo metu viena aktualiausių problemų – beveik 2,5 karto išaugęs ilgalaikių bedarbių skaičius. Kad jie kuo greičiau reintegruotųsi į darbo rinką , būtina ir toliau intensyvinti darbo biržos veiksmus aktyvinant šių bedarbių motyvaciją dirbti, nes darbingo amžiaus žmonės, užsibuvę rinkos užribyje, praras turėtus darbo įgūdžius ir profesinius gebėjimus”,- teigė Lietuvos darbo biržos vadovas.

Per mėnesį į šalies teritorines darbo biržas kreipėsi ir buvo įregistruota bedarbiais 20,4 tūkst. asmenų.

Lapkričio mėnesį dirbti pagal neterminuotas sutartis pradėjo 11,6 tūkst. teritorinėse darbo biržose registruotų darbo ieškančių asmenų.

Labiausiai išaugo rinkodaros specialistų paklausa, taip pat viešosios nuomonės apklausos statistikų bei inžinierių paklausa. Palyginti su spalio mėn., sumažėjo draudimo agentų, buhalterių bei pardavimo agentų paklausa . Pardavimo vadybininkų, palyginti su praėjusiu mėnesiu, paklausa sumažėjo, tačiau šių darbo vietų lapkričio mėnesį buvo užregistruota daugiausiai.
Lapkričio mėnesį į užimtumo rėmimo priemones nusiųsta 6,9 tūkst. bedarbių. Daugiausia jų – 3,4 tūkst. į remiamojo įdarbinimo priemones.

Veiklą, įsigiję verslo liudijimus iki 6 mėn. laikotarpiui, pradėjo 3,2 tūkst. bedarbių

Darbo biržoje registruotų bedarbių dalis nuo darbingo amžiaus gyventojų lapkričio mėnesį mažėjo keturiasdešimt vienoje iš šešiadešimties šalies savivaldybių, septyniose – nedarbo rodikliai per mėnesį nepakito, dvylikoje fiksuotas augimas.

Gruodžio 1 d daugiausia darbingo amžiaus gyventojų buvo registruota bedarbiais Ignalinos (19,5 proc.), Mažeikių (19,2 proc.) ir Šalčininkų (19,0 proc.) rajonų savivaldybėse.

Mažiausiai bedarbių – Neringoje (5,6 proc.), Birštone (10,4 proc.), Elektrėnuose (11,0) ir Šiaulių mieste (11,0 proc.). Iš didžiųjų miestų daugiausia bedarbių yra Panevėžyje (15,5 proc.).

Lietuvos darbo biržos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: