Tamperės (Suomija) kongresų ir koncertų rūmai. Kaunas.lt archyvo nuotr.

VšĮ Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (KAUET) skelbia urbanistinį konkursą, kurio metu bus renkama tinkamiausia vieta Kongresų ir koncertų rūmų statybai.

Naujuose rūmuose planuojama sukurti įvairių paskirčių erdves, kuriose iš viso būtų virš 2200 vietų. Kongresų ir koncertų rūmuose ketinama įrengti dvi 700 ir 1500 vietų didžiąsias sales, taip pat – mažesnes sales, patalpas artistams ir repeticijoms, derybų kambarius, biurų patalpas. Numatyta įkurti restoraną ir ekspozicijų erdvę, greta pastato įrengti mašinų stovėjimo aikštelę.

„Buvo nemažai diskutuota, kaip pavadinti naujuosius rūmus. Priimant galutinį sprendimą buvo atsižvelgta į tai, kad Kaune trūksta vidutinio dydžio koncertinių salių. Pavyzdžiui, Kauno valstybinė filharmonija sutalpina 500 klausytojų, o Vytauto Didžiojo universiteto didžiojoje salėje telpa 700 žiūrovų”, – teigė KAUET direktorė Jūratė Merkevičienė, pabrėžusi, kad būsimi rūmai užimtų nišą tarp šių kultūros erdvių ir didžiulės, apie 15 tūkst. žmonių talpinančios „Žalgirio” arenos.

Pasak miesto mero Andriaus Kupčinsko, Kongresų ir koncertų rūmai neabejotinai padėtų į Kauną pritraukti tarptautines konferencijas. Tuo tarpu šiuo metu mieste nėra salės, kurioje būtų galima rengti daugiau nei tūkstančio dalyvių konferenciją.

„Tiek Kauno technologijos universiteto, tiek Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vadovai tvirtina, kad galėtų pritraukti nemažai tarptautinių konferencijų į Kauną. Statistiniai duomenys rodo, kad konferencinis turizmas yra 4-5 kartus pranašesnis už pažintinį. Be to, atsirastų galimybės organizuoti didesnius muzikos festivalius, kviesti pasaulyje žinomus atlikėjus, o ir paties Kauno simfoninio orkestro veiklos sąlygos pagerėtų”, – teigė miesto meras.

Projektų kūrėjams siūloma rinktis vieną iš šešių vietų: Nemuno salą, viešosios paskirties sklypą šalia Kauno piliavietės, buvusios Aviacijos gamyklos teritoriją (Europos pr. Nr. 5), sklypą šalia AB „Kauno grūdai” komplekso (H. ir O. Minkovskių g. Nr.63) ir Kalniečių parką. Architektams taip pat siūloma svarstyti galimybę įkurti Kongresų ir koncertų rūmus rekonstruojant Kauno sporto halę.

Konkurso sąlygos architektams nedraudžia siūlyti ir kitų miesto erdvių, tačiau akcentuojama, kad siūlomi sklypai priklauso Savivaldybei, o analizuodami privačių sklypų tinkamumą, projektų autoriai turėtų įvertinti galimą riziką ir galutinę sąmatą.

„Orientuojamės į 2014-2020 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos perspektyvinius planus, todėl norime, kad kuo greičiau būtų surengtas projektinių idėjų konkursas. Kitais metais planuojame parengti techninį projektą, o 2014-aisiais jau derinti Rūmų finansavimo klausimus”, – pasakojo A. Kupčinskas.

Preliminariais skaičiavimais, Kongresų ir koncertų rūmų statyba galėtų kainuoti 90-100 mln. Lt. Urbanistiniams projektams keliami reikalavimai sukurti patrauklią kauniečiams viešąją erdvę, skatinti gretimos aplinkos atgaivinimą, plėsti miesto visuomenių objektų ir erdvių tinklą, gerinti miesto aplinkos kokybę, rūmus formuoti kaip objektą, susijusį su miesto gamtiniu karkasu.

Konkurso laimėtojais bus išrinkti tris pirmąsias vietas užėmę projektai. Pirmos vietos laimėtojui numatyta 16 tūkst. Lt premija, antros vietos laimėtojui – 12 tūkst. Lt, trečios vietos laimėtojui – 8 tūkst. Lt. Taip pat bus skirtos 3 tūkst. Lt dydžio paskatinamosios premijos.

Konkursui pateiktus urbanistinius projektus vertins komisija, kuriai vadovaus J.Merkevičienė, KAUET direktorė. Taip pat komisijoje dalyvaus Kauno meras A. Kupčinskas, Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius, architektas habil. dr. Algimantas Miškinis, SĮ „Vilniaus planas” vyr. architektas Mindaugas Pakalnis, architektas Gintaras Čaikauskas, architektas habil. dr. Vladas Stauskas, architektas, „Statybų piloto” redaktorius Audrys Karalius, architektas Gintautas Natkevičius. Recenzentai – Tomas Grunskis ir Augis Gučas, konsultantė – Daiva Čeponienė.

Konkurso projektai turi būti pateikti iki 2012 m. rugsėjo 28 d., 15.00 val., adresu VšĮ Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba, Vilniaus g. 22, LT-44280 Kaunas. Dalyvis gali pateikti tik vieną projektą.

Konkurso dalyviai koncentruotai pateiktus reikalavimus projektui galės rasti Centriniame viešųjų pirkimų portale ir interneto svetainėje adresu www.laskaunas.lt. Šį trečiadienį, birželio 6 d., konkurso vertinimo komisijos posėdyje bus tvirtinamos rūmų statybos vietos parinkimo urbanistinio supaprastinto atviro projekto konkurso sąlygos.

Rūta Vaitkevičiūtė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: